anaix

Lze položit plovoucí podlahu na parkety? Pokud ano,mají se nějak vydezinfikovat?

Poklad plovoucí podlahy na parkety v bytě.Je to možné?

Odpovědi
anonym

Plovoucí podlahu je možné položit i na parkety*) – pokud jsou parkety rovné, jinak se jejich ´prošlapanost´ přenese i do plovoučky (není pevná).
Ale proč bys je měla (chtěla) desinfikovat? – jsou infekční???
😉
*) obecně se to moc nedoporučuje, resp. běžně by bylo potřeba parkety (podklad) nějak srovnat – stěrkou nebo mezivrstvou (např. dvě vrstvy OSB ´křížem´).

anonym

Každopádně bych parkety řádně očistil, pak se dává různě silný izolat mezi podlahu a plovoučku. Na drobné nerovnosti.
Nevím proč chceš plovoučku, parkety jsou fajn, ale údržba je fyzička, nesnášel jsem drátkování.

Zdroj: http://prima-receptar.cz/wp-content/upload­s/2013/03/dre­vena-plovouci-podlaha.jpg

Nikkol

Teda zlatý parkety. Ty bych za plovoucí podlahu nikdy neměnila .

Stribrs

No, hlavně si dát pozor, aby to pak nevrzalo. Ve starých panelácích se to děje celkem běžně.