nona55

Lze podnikat na částečný úvazek při úřadu práce? Můj podnikatelský záměr mě baví, ale zatím neuživí.

Jsem hlášená na úřadu práce. Lze podnikat na částečný úvazek při úřadu práce? Můj podnikatelský záměr mě baví, ale zatím neuživí… je nějaká cesta? Jsem samoživitelka.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Pokud chceš pobírat podporu, nesmíš podnikat (máš-li ŽL, musíš živnost zrušit nebo pozastavit).
___
Ale – pokud je tvůj podnikatelský záměr opravdu zajímavý (a životaschopný), můžeš získat od ÚP ´podporu´ v tomto kontextu (rekvalifikaci i třeba finanční příspěvek) – sepiš svůj PZ a na ÚP se poraď…
https://portal­.mpsv.cz/upcr/kp/ol­k/poradenstvi/Za­hajeni_podnika­ni.pdf
😉

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi v evidenci, tak nelze.

ivzez

Není to možné, a to nejen kvůli podpoře (podpora s tím nesouvisí).

SVČ vedlejší nelze vykonávat vedle evidence na ÚP, od začátku by šlo o SVČ hlavní, hned od začátku byste musela začít odvádět zálohy na zdravotní a sociální pojištění.

Vedle brožury, na kterou odkazuje Gecco, doporučuji důkladně pročíst „Základní poučení uchazečů o zaměstnání“, jež jste obdržela při registraci (svým podpisem jste potvrdila, že jste byla poučena).

————
Doplňuji:

Základní poučení uchazečů o zaměstnání (formát PDF, 189 kB):
http://formula­re.mpsv.cz/ok­prace/cs/form/PUchZ­.pdf