JohnCreek

Lze podepsat prohlášení o dani, když už je jinde podepsané?

Vím, že nadpis zní fakt debilně, ale nevěděl jsem, jak to tam nacpat. Tedy můj případ – o prázdninách jsem 2× brigádničil pro jednu firmu. Podepsal jsem u nich růžové prohlášení. Teď jsem byl pozván do volební komise. Ovšem zjistil jsem, že prohlášení o dani furt visí (je aktivní pro říjen) u té společnosti. Někde na internetu jsem se dočetl, že pokud moje zisky byly nulové (což skutečně byly, naposledy jsem brigádničil začátkem srpna a výplatu dosta v půlce září), tak mám zrušit prohlášení u dani u původní společnosti a podepsat ho s klidem na úřadě. Je to tak?

Odpovědi
ivzez

Ano, je to tak.

Klidně můžete v jeden den zrušit platnost podpisu u zaměstnavatele
a hned poté podepsat prohlášení jinde.

K prohlášení na obecním úřadě byste měl připojit čestné prohlášení.
že jste od 1. října do data podpisu neměl žádné zdanitelné příjmy.