Džanička

Lze podat výpověď prostřednictvým e-mailu?

Chtěla bych se zeptat jestli jde podat výpověď z dohody o pracovní činnosti prostřednictvím e-mailu.. Jiná možnost nebyla možná, telefony neberou, na SMS nereagují, adresu nemám, protože mi ještě nebyla daná smlouva. Na internetu jsem se dozvěděla, že je to podvodná firma, která neplatí lidem za práci, což znám i z vlastní zkušenosti.. Poslala jsem tedy e-mail, kde jsem uvedla datum o cca týden dříve.. Jenže dnes už je to víc než měsíc a bylo mi řečeno, že jim nic nepřišlo, opět to přeposlat nemohu, protože se tyto emaily po měsíci automaticky mažou.. Dnes jsem napsala písemnou výpověď, protože už adresu mám, ale bude se stejným datem výpovědi, což je 3.10.2014 jako ta původní v e-mailu, mám tedy šanci že mi jí uznají?? Poradíte i jak jí správně formulovat? Díky

Nejlepší odpověď
carpediem

Pokud máš E-podpis, tak to lze.
Pokud si podepsala smlouvu, tak si kopii musela hned dostat, nebo ne?

Firmu si najdi v obchodním, nebo živnostenském rejstříku, tam bude ii její přesná adresa. Je to na justice.cz

Další odpovědi
ivzez

Výpověď musí být písemná a musí být doručena druhé straně.
Výpovědní doba začne běžet dnem následujícím doručení
a – pokud nemáte v písemné DPČ sjednánu jinou výpovědní dobu –
činí 15 dnů.

Je úplně jedno, co jaké datum do písemné výpovědi uvedete,
protože výpovědní doba začne běžet až den po jejím doručení.
Rozumnější by bylo uvést datum odeslání výpovědi.

Formulace je jednoduchá:
Musíte identifikovat obě strany – zaměstnavatele (název, IČ, sídlo)
i sebe (Jméno + Příjmení, datum narození nebo rodné číslo, adresa).
Pak už stačí napsat:
„Vypovídám DPČ uzavřenou (přesné datum)“

Jméno + Příjmení (vlastoruční podpis)
Datum, místo

[Můžete, ale nemusíte připojit e-mail a/nebo telefon.]

Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.
(Adresu zjistíte v rejstříku.)

Zálohujte si důležité písemnosti (uchovávejte
kopie všech důležitých písemností, mezi něž
patří i pracovně právní dokumenty.).

Nechat si smazat výpověď je dost nešťastné.

  • –––––

Prostřednictvím (nikoliv prostřednicvÝm) e-mailu výpověď
podat nelze. Ledaže byste byla na elektronickém doručování
dohodnuta se zaměstnavatelem.

Výpověď i e-mail byste musela podepsat
zaručeným elektronickým podpisem.