rauerka

Lze pobírat současně nemocenské a podporu?

Prosím o info zda stále platí, že pokud se po ukončení prac.procesu nahlásím na ÚP a potom v rámci sedmidenní ochranné doby nastoupím na nemocenskou budu mít nárok současně na nemocenské dávky i podporu v nezaměstnanos­ti? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Na nemocenskou mají nárok zaměstnanci během trvání pracovního poměru nebo při nástupu na nemocenskou v ochranné 7denní lhůtě. Jestliže např. skončí zaměstnanci pracovní smlouva na dobu určitou a následně se registruje na úřadu práce, kde v ochranné lhůtě onemocní, tak nebude moci pobírat nemocenskou a podporu v nezaměstnanosti současně. Během nároku na nemocenskou nevznikne nárok na podporu v nezaměstnanosti. O dobu pobírání nemocenské se nekrátí celková lhůta nároku na podporu v nezaměstnanosti. Doba pobírání podpory v nezaměstnanosti, tzv. podpůrčí doba, se pohybuje od 5 měsíců (občané mladší 50 let) do 11 měsíců (občané nad 55 let).
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/442574-ve-kterych-pripadech-nelze-pobirat-dve-statni-davky/

Další odpovědi
ivzez

Toto pokud vím neplatilo ani dříve.

Buď budete pobírat nemocenské,
nebo podporu v nezaměstnanosti.

Výplata podpory se posune o dobu nemoci.

Mc Merkurion

…zamysli se: podpora je v nezaměstnanosti a nemocenská je náhrada za plat v době marození >>> z toho plyne, že nelze dostávat tyto věci naráz …