Tyler Durden

Lze po cca 3 měsících položit stejnou otázku? – Třeba si ji přečtou jiní nebo noví lidé…

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, čeho dotaz týká. Především odpovědi na určité odborné dotazy mají zpravidla platnost a nové odpovědi se mnohdy shodují se staršími.

Proto je vhodné podívat se do lišty, často vás starší odpověď uspokojí a nemusíte čekat, než bude někdo reagovat.

U názorových otázek je to jinak, máte víc možností, dovědět se víc.

Další odpovědi
bolak

Zajímavý, že všichni říkáte že je to proti kodexu. Koho ste potkali, co vám to nalhali? :) Je vidět že když někdo pořád dokola něco omílá, tak po určitý době lidi začnou slepě věřit že to tak skutečně je :) Já kodex nikdy nečet, až teď sem se rozhod, že si ověřím, jestli je pravda to co je nám denodenně předhazováno a za co jsme pořád dokola kritizováni, a hleďme, cituji:

„Zakládání více uživatelských profilů, nebo vkládání opakovaného obsahu pouze za účelem získání bodů a nabízení bodů za hodnocení ostatním není povoleno.“

Toť vše, takže nic o tom že nesmíš pokládat otázku, která už tu v podobném znění kdysi dávno zazněla tam není, jen že ji nesmíš vkládat za účelem získání bodů.

Pak je tam ještě takové upozornění, o dva odstavce níže, abychom nevkládali stejnou otázku opakovaně, ale to se týká případu kdy někdo nedostane odpověď na svou otázku, tak aby ji každou hodinu nevkládal ve stejném znění znovu a znovu, pořád dokola.

No hlavně že se tu každej vychloubá, jak má prostudovaný pravidla poradny. Je pozoruhodné, že tu máme tolik odborníků přes kodex, a tohohle si nikdo nevšim :))

anonym

Lze, ale je to proti kodexu. Ty, ty, ty, Ty- a jiní nebo ostatní napřed používejte vyhledávací lištu s odkazy :))

hanulka11

je tu spoustu nových uživatelů , klidně ji polož -/také záleží na typu otázky/ člověk málokdy odpoví stejně

anonym

sice proti zdejším pravidlům, ale myslím si, že někdy je to nutnost, protože se mění technologie, legislativa a jiné.
Doplňuji:
bolák, sice ji vloží a ne za účelem bodů, ale ostatní ji třeba obodují. Takový začarovaný kruh. Jak se má vkladatel otázky bránit. Taky jsem byl nepřímo upozorněn na „podobnou“ otázku a tak jsem navrhl smazání, je smazaná. Chudák elektrikář, měl 7 bodů.

Beer4Real

taky v tom nevidím žádný probém. jsou tu stále nový uživatelé a i ti staří pořád nečtou všechny otázky aby hned odpovídali.

Kamionacka09

Taky jsem pro ze muzes vzdyt nazory se meni-ruzny situace se meni-lidi se meni..a naprosty souhlas s Bolak

Sůwa

Bolaku, já už na to několikrát upozorňovala, stejně jako jsem vložila citaci ze slovníku významu slova „podvod“, ale jako bych luštěniny na stěnu…Nebudu na nikom vymáhat plnění nedokonalého kodexu, toho si prostě nevšímám, je to věc majitele. Když se něco jmenuje „odpověď na každou otázku“, tak by to měla být pravda ( s výjimkou vyloženě nevhodných ).

bolak

možná že by si měly přidat podtitul :D, a rovnou jim tu vystřelím reklamu, třeba do rádia..a z patra.

ODPOVĚĎ NA KAŽDOU OTÁZKU!
OTÁZKA NA KAŽDOU KRAVINU!!
ODPOVEDI.CZ!!!

bolak

česílko: proč se chceš bránit? nic nemaž, nic si neproved, to že si někdo vykládá kodex jak chce přece není tvůj problém, ty jsi žádná pravidla neporušil..

anonym

Tady přeci nemůže být nikdo papežštější než papež! Já například několikrát tvrdila, že jsem kodex nestudovala, že celkem stačí okouknout jak to tady frčí, zachovávat pravidla slušného chování a používat mozek. Mnohem víc mi vadí, že se stále častěji opakuje nešvar, že někdo vloží otázku a po nějaké době, zřejmě když má pocit, že jí je třeba opět dostat do top, tak jí „doplní“ třeba něčím, co by normálně mělo patřit do diskuze. Asi budu sama, komu to vadí, protože jsem toto teď poprvé využila u své otázky o početí a nikoho to nenaštvalo…A včera archimédes tomu tady také dával pěkně na drdol (otázky na olympiádu, psané caps lockem a ani nepoděkuje) a nikdo kromě Annas ( a trochu já) se neozval ! To je proti kodexu i proti slušnému chování. Ono moc kodexu škodí, ale úplná anarchie taky není O.K. ! … Nějak si tady začínáme vyskakovat- úplný „Axel-pauzen“

annas

Ad Bohemika .Vložilas smajlíka, takže jsem tvou odpověď pokládala za nadsázku. Důležitá je ale i forma upzornění…

Doplňování otázek – mnohým jde o záměr, aby se otázka posunula dopředu a upzornili na ni. Pravidelně používají vybraní uživatelé či určitý uživatel …

Včera Archimedes žádal o odpovědi na otázky do olympiády – vložil nejméně 10 otázek. To je nefér vůči ostatním účastníkům této soutěže. Když chci soutěžit, měla bych vědět víc než ostatní, nebo se do soutěže nehlásit.
Kdyby vložil jednu či dvě otázky, s nimiž si neví rady, budiž. Ale určitě sám nevyhledával na netu.

Odpověď na otázky považoval za samozřejmost a naši povinnost, protože je na Odpovědích… Nevadí , že jde medvědí službu a že vždy nebude mít někoho za sebou, kdo mu všechno vyhledá.?

Nedávno jsem vkládla odkaz u dotazu na otázky z astronomické olympiády. Její výbor se na nás obrátil se žádosti, abychom na otázky neodpovídali a prospěli tím poctivým řešitelům …

anonym

ad.Annas, správně jsi to pochopila! Pokud se nejedná o nějakou závažnou problematiku, ale „jen o odpovědi“, většinou přispívám s nadsázkou nebo se o to alespoň snažím. Nadhled je tu třeba, některým uživatelům nedochází, že nejen odpovědmi živ je člověk! :))

bolak

mně jde spíš o to, že se tu obecně věří tomu co někdo řekne, jenom proto že to řekl ten někdo :) nikdo si to dál neověřuje, prostě se to bere jako fakt a hotovo…

já otázky doplňuju taky, většinou ale hned, ale někdy i pozdějc, třeba když nedostanu kloudnou odpověď nebo hvězdičku ;)))

na adchiméďu sem asi chyběl..ale nějakej capslock mě myslím nerozhází.

ANARCHIÉÉ, AŤ TO ŽIJÉÉÉ!

a hopsasáá :)