bauerlukin

Lze po čase změnit typ společnosti? Třeba z s. r. o. na a. s., nebo v. o. s., k. s. atd?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, změna právní formy společnosti je možná. Jsou k tomu potřeba administrativní kroky, ale firmy právní formu mění. Obvyklej to „směrem nahoru“, tedy z s. r. o. na a. s.

Další odpovědi
Drap

To neni problém.

Klaproth

Ano, lze.

Pepa25 > nejenom „směrem nahoru“, dělá se to i opačně, viz UNIPETROL RPA, dříve a.s., dnes s.r.o.

annas

Zkrácené psaní společností se často píše bez mezer, zřejmě kvůli úspoře, ale podle ČSN i PČP jde o chybu, pokud se necituje přesný název společnosti pod zápisu v rejstříku.

Pepa25

Děkuju za upozornění. To fakt málokdo dodržuje. Viz právě i ty zápisy v rejstříku.

annas

Je to tak. Kdysi jsem to ověřovala v UJCAV,

V rejstříku to mají mnozí špatně, ale pokud se uvádí celý název společnosti,. pak se musí napsat podle rejstříku , tedy pravopisně špatně.