Vacek0810

Lze parkovat na samoobslužném placeném parkovišti se závorou auto s přívěsným vozíkem?

Odpovědi
Nassin

Ano, ale musel bys postavit auto tak, aby někomu nepřekáželo a pravděpodobně bys musel zaplatit i za vozík parkovné.

cochee

To velmi zřejmě závisí pouze na vkusu každého soudruha majitele parkoviště \:)

Dochy

Cochee, Nassin: Ptá se na parkoviště se závorou, tzn. jeden vjezd, jeden lístek, jedna platba. Bezobslužné, takže se asi nikoho nezeptá…

Obecně, pokud tam s vozíkem nesmíš, měla by tam být zákazová značka. Značka pro tento účel existuje.
OC Metropole má v podmínkách, že vozík po svolení vedení OC či ostrahy. Kouknul jsem na několik dalších institucí s podobným provozem, ale ne vždy je možné se těm podmínkám dostat. OC Smíchov – podzemní parkoviště má zákazovou značku (ale „chytře“ až po několika desítkách metrů nájezdu odkud už pak nelze uhnout.
Někde jsem kdysi slyšel či četl, že ty závory by měly být nastaveny právě tak, aby nepustily další auto ale připojený vozík nechali projet.

Závěr: S vozíkem bych bez přechozího ověření asi nejel tam kde to neznám a kde se dá předpokládat, že na vozíky nejsou zařízeni (takže podzemní parkoviště, parkoviště u „civilních OC“ apod.) – zas parkoviště u různých hobby marketů, stavebnin, prodejen nábytku apod. by na vozíky vybavena být měla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Dochy, no a čím tomu odporuje má odpověď? Zákazová značka tam být nemusí, bude se jednat o soukromý pozemek a ten se nemusí řídit silničním zákonem (o provozu na pozemních komunikacích). Ale ovšem, když s něčím soudruh majitel nesouhlasí nebo chce nastolit nějaké své podmínky, logika tomu velí, že by s tím měl nějak zákazníka vhodnou formou seznámit, s tím, že zveřejnit to na webu asi nebude to pravé ořechové (ta vhodná forma) 🙂

Dochy

hmm. vlastně ničím. Jen je problém zjistit jaký mí vkus ten majitel 😉