Avatar uživatele
Panthe

Lze ovlivnit i ostatní elektromagnetické záření pomocí optických systémů než jenom světlo, např. tak jako lze ovlivnit s

Dobrý den,
napadlo mě zda by se dalo modifikovat elektromagnetické záření pomocí optických systémů, např. tak jako světlo (které též spadá do el.mag) pomocí hranolu, či lupy. Mým cílem je zjistit, jestli můžeme el.mag. pomocí optických systémů rozptýlit a sbíhat (centralizovat, vytvořit ohnisko). Předpokládám, že kdyby to nešlo, pravděpodobně by měl existovat materiál o určitém uspořádání částic, tak, aby fungoval pro ostatní el.mag. stejně jako lupa na světlo. Je má představa možná, nebo mylná ? Pokud by to šlo, pravděpodobně by jsme mohli směřovat i elektromagnetické pole z cívky ?
Doplňuji:
Lze ovlivnit i ostatní elektromagnetická záření pomocí optických systémů než jenom světlo ?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2490 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
anonym

Optika popisuje chování světla - viditelného spektra a jemu ´nepříliš´ vzdálených frekvencí (IR, UV...) a "optické systémy" obecně fungují tak, jak optika popisuje, právě jen na tuto část spektra elmg. záření (např. rádiové vlny si z nikolu ´těžkou hlavu´ dělat nebudou)... ;-)
Spíše zkus napsat, co konkrétně máš na mysli...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Světlo je pouze část elektromagnetického záření, které je definované svou vlnovou délkou, od 400 - 800 nm, Radiové, televizní vlny se také dají ovlivnit, vždyž můžeš poslouchat rádio, dívat se na televizi a to by nebylo možné, kdyby člověk neuměl tyto vlny zpracovat. Pomocí rentgenova záření poznáváme zlomeniny na lidském těle, a taky musel někdo tyto paprsky objevit, a sestavit zařízení, které je dokáže nejlépe použít. Laser, elektronový mikroskop, vysílače. Lidské oko vidí v oblasti viditelného světla, někteří živočichové vnímají v jiné oblasti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Panthe

to mowla: Ahoj, ano vím co je to optika - optika se 'obvykle' zabývá viditelným spektrem el.mag., jde o to, že se domnívám, že i ostatní frekvence el.mag. lze ovlivnit pomocí optických systémů (např. rentgenové záření, mikrovlny, radiové vlny. Jde o to, že když píšeš, že "jen na tuto část spektra" mýlíš se. Krom toho mám pocit, že jsem se vyjádřil dostatečně jasně, čemu přesně nerozumíš na větě "Mým cílem je zjistit, jestli můžeme el.mag. pomocí optických systémů rozptýlit a sbíhat (centralizovat, vytvořit ohnisko)."

to Kelt: Já se neptal na to co je to světlo... píšeš absolutně zcestně tomu na co jsem se ptal. "Lze ovlivnit i ostatní elektromagnetická záření pomocí optických systémů než jenom světlo ?" a ještě bych k této otázce dodal "Proč ?".

před 2477 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek