pastel.ka

Lze opravit tachometr ?

Podle navigace mi proměřuje o 10–15 km/hod.
T.z. na tach.115, ale skutečnost 100.
Jedná se o Daihatsu-Sirion. Specializovaný servis v okolí nikde není.
Jak se toto opravuje, výměnou, nebo nějakým vyladěním ?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Misak22

Mě ukazuje tachometr o 9 více než mi píšou radary u selnic,záleží na velikosti kol které jsou zapsány v TP a na které je tachometr cejchovaný,měl jsem auto kde byli napsány v TP kola 15 a já tam měl 17,udělá to rozdíl tak 4 km\h,já bych to zas nehrotil je to normální.Jo a navigaci se také nedá zas tak věřit ta richlost je tam spíš orientační přesné to není.

Další odpovědi
Blecha

mj81 – nemyslel jsi to obráceně ? Že když jedeš 50 tak tachometr ukazuje 55 a když 100 tak ukazuje 110 ?

mj81

EDITACE: Ano, máte pravdu, spletl jsem se, správně to mělo být takhle:

Tachometry jsou obecně nastavené tak, aby ukazovaly víc, než je skutečná rychlost. Pokud jedu podle radaru 50 a tachometr ukazuje 55, je to totéž, jako když jedu podle radaru 100 a tachometr ukazuje 110. Takže je otázka, jestli je to opravdu závada a nebo úmysl. Jezdím s různými typy vozidel, svým i firemními a přes navigaci i přes silniční radary jsem si ověřil, že tohle funguje prakticky všude.

cukrar

pastelko, máte správně nastaven tachometr.
Poradce MJ 81 se zmýlil s popisem rychlosti

pastel.ka

Děkuji všem za vaše vyjádření.
Že jsou tachometry nastaveny na víc, to je známé. Ale aby mi ukazoval o 15 více, se mi zdá už přehnané.
Holt, musím s tím jezdit dál.