Damiana

Lze odstranit zaschlé vteřinové lepidlo ze stříbra acetonem?

Nebo raději něčím jiným?
Něco jsem lepila vteřiňákem a káplo mi ho trochu na prstýnek. Teď je tam taková tenká, matná krustička, která ale nejde odloupnout. Někde jsem slyšela o acetonovém odlakovači, ale nechci se ukvapit, abych neudělala hloupost… Díky za rady. 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych použila jedině odstaňovač vteřinového lepidla, ten je 100% účinný

Další odpovědi
mosoj

Zkus to tím nic nezkazíš. Je to akrylátové lepidlo mohlo by to změknout. Potom to vylešti. To plarí i pro odstranění mechanickou cestou.
Doplňuji:
http://www.kou­zelnebydleni.cz/vte­rinove-lepidlo-i-jak-ho-odstranit/

trubeček

Vteřinové lepidlo jde velmi špatně odstranit. Takový Loctite 401 – http://propru­mysl.cz/locti­te-401-20-g/ klasické vteřinové lepidlo odstraníte pokud lepidlo zahřejete nad 100 C a mechanicky očistíte. Lze také použít různé odstraňovače lepidla, tam je ale riziko poškození prstýnku.

vojta.g

pokud se jedna o pouze kovovy prstynek, pouzil bych horkovzdusnou pistoli, zapalovac, plynovy varic… (ale s nim to moc neprehanet, zlato se tavi dost snadno)