Wnaty

Lze odstranit rez z násadky na perečko? Pokud ano, čím?

Mám pero s kovovou násadkou. Nějakou dobu jsem ho nepoužívala a tak jsem si nevšimla, že zrezlo – patrně vlivem mokrých štětců, které byly ve stejné nádobě. Lze rez odstranit, nebo nějak regulovat?

Odpovědi
M.a.r.a

viděl jsem video, že coca cola dobře fungovala na rez, moc tomu nevěřím, ale zkusil bych to do ní namočit na několik minut…

Kepler

Zkuste použít kyselinu chlorovodíkovou z drogerie, raději naředit 1:1. Ta rez odstraňuje, ale opatrně – bezpečnostní zásady. Plastovým dílům neublíží, pak důkladně opláchnout. Případně použijte i čistící abraziva typu CIF apod. Příště držet v suchu.