dust8

Lze odhadnout absenci počítadla denní návštěvnosti kvůli trapasu z malé návštěvnosti?

Myšleno pro weby kde to chybí......

Odpovědi
ivzez

Co míníte
„absencí počítadla denní návštěvnosti kvůli trapasu z malé návštěvnosti?“

„Počítadla“ na webech považuji za nesmysl.
Návštevníky to nezajímá a načítání jim zbytečně krátí limit FUP.

Návčtěvnost se dá sledovat jinak.

anonym

No to jistě nelze. Počítadla se na web prostě dnes už nedávají, protože je nahradily výrazně pokročilejší analytické nástroje návštěvnosti typu Google Analytics. Jednoduché počítadlo zobrazení stránky je nic neříkající a návštěvníka tento údaj ani nezajímá … pokud ještě dnes na stránce počítadlo najdete lze z toho vyvodit že její provozovatel je z velmi staré školy.

Pokud, jak spekulujete, je za nezveřejnění počítadla jen strach z „trapasu“, dotyčný by přece mohl velmi snadno počítadlo nastavit tak aby připočítávalo „virtuální návštěvníky“, například každou minutu jednoho aniž by tu stránku vůbec někdo otevřel a v době kdy se počítadla používala to také řada provozovatelů dělala aby vytvářeli falešný dojem popularity.