Rohlik

Lze obuv recyklovat jako plast?

Mám staré a v podstatě již nepoužitelné venkovní boty. Lze takovou obuv hodit do kontejneru na plasty nebo raději do komunálního odpadu?
Obuv má podrážku z plastu, stejně tak síťovina je syntetická. Jediné co by teoreticky mohlo vadi jsou kovová očka pro tkaničky.

Nejlepší odpověď
Funna

do popelnic na plasty se neháží všechny plasty, které doma najdete…ale materiály s recyklačním symbolem a kódem 01 PET (klasické PET lahve), 02 a 04 (polyethylen – sáčky, igelit, kelímky), 05 – polypropylen (duté obaly, kelímky, obaly od šamponů apod.), 06 – polystyren (některé kelímky, pěnový polystyren,) někde se zárověň s plasty sbírá i Tetra pak (krabice od mléka, nápojů), ale to musí být na popelnici uvedeno…a co tam nepatří je např. molitan, guma, lino, plastové trubkyPVC (např. novodur), pneumaticky, těsnění, žvýkačky…myslím, že tvoje boty jsou v té druhé skupině…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Očka stoprocentně nevadí, ale pochybuji, že je to plast. Většinou se jedná o gumu.