kolibrikkk

Lze oběti Covid-19 ve Švédsku označit jako politické vraždy?

Švédsko je jedinou evropskou zemí, která ještě nezavedla opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií. Podle posledních dat s sebou tato cesta nese i nejvyšší úmrtnost v přepočtu na počet obyvatel v Evropě.

Odpovědi
Edison

Švédsko má 8. nejvyšší úmrtnost… Nevím, kde jsi přišel k tomu číslu.

Zdroj: https://www.wor­ldometers.info/co­ronavirus/

Schluker

Nelze. Z podstaty veci. A jak pise Edison, cisla si cucas kdovi odkud..

marci1

Čísla platí za poslední týden: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/svedsko-koronavirus-covid-19.A200520_212­309_zahranicni_a­ha

321hophophop

Pokud Švédská vláda lidem nad 60 let neposkytuje ochranu ani léčbu, tak se těch lidí programově zbavují. Co na to jiného říci? Je to skandální!!! Ukázka toho jak se chová vychvalovaná multikulturní společnost… Ekonomiku jim to stejně nezachránilo, poškozeni budou jako ostatní a i ta sázka na kolektivní imunitu už je vědecky vyvrácena. Být stejný model ( a podmínky ) jako ve Švédsku, tak je u nás momentálně 4 000 mrtvých. Máme jich, bohužel, 306. Víc není třeba dodávat.

Kryšpín

Záleží jak Evropské právo ochrańuje zdraví občanů, rovněž jaká je Švédská Ústava, také jak jsou švédové spokojeni a nakonec jak rozhodne případně soud. Ovšem s ohledem na to že Čínský netopýr upravil vir na staré občany není velká šance na úspěch.
Na př. v Česku bratr zdravotník Zelenka z Havl-Brodu odsouzen na doživotí za údajných sedm nebožtíků a 10 pokusů o transport stařečků do říše snů / heparinem / příbuzní se žádné škody a náhrady nedočkali / já si tipnu poněvadž se jednalo o starce /.
Nadřízený bratra Zelenky došel k názoru, vraždit nechtěl jenom chtěl vzrušení a naopak obhájce příbuzných nebožtíků pronesl, tam byl takový pořádek že bych si nenechal ani vyďoubnout kůří oko.

Drap

Jako politické vraždy to v žádném případě hodnotit nelze, ať je to jak chce. Politická vražda je něco jiného.

Edison

Marci, že i vy dáte na bulvár… Ano, do chce manipulovat s fakty, vybere správnou množinu dat, aby mohl prezentovat právě požadovaný názor. Proto tahle tvrzení mají NULOVOU vypovídající hodnotu. Uvidíme na konci.

kolibrikkk

Nikdo nechce otevřít se Švédském hranice a promořenost je stejně malá jako jinde. Aby si Švédové tu ekonomiku nakonec nepoškodili víc než ostatní státy mladíku

Edison

321: Opět… takováto tvrzení jsou bez zdroje jen blábol hodný agentury JPP. Co by bylo kdyby… jak by smet. I jinde na světě udělali jiná opatření, než my a někteří jsou na tom lépe, než my, jiní hůře. Tohle je další tvůj blábol.

321hophophop

„Říkali nám, že bychom neměli nikoho posílat do nemocnice. Ani kdyby jim bylo 65 let a měli před sebou ještě dost let života,“ řekla BBC zdravotní sestra Latifa Löfvenbergová z města Gävle. „Mohli by žít ještě dlouho se svými milovanými, ale nedostanou šanci… protože se nedostanou do nemocnice,“

„Udusí se k smrti. Panikaříte. Je strašně těžké jenom tak stát a dívat se na to,“ dodala Löfvenbergová. Její slova potvrzuje i nejmenovaná záchranářka ze Stockholmu, která si přála zůstat v anonymitě. V souvislosti s Covidem-19 ji prý z domovů pro seniory ani jednou nevolali.

Zpochybníš i zpravodajství BBC ?

Edison

Zatím jsi tu nic z BBC neukázal. Jen jsi napsal blábol, že někdo něco říkal. O realitě opět NULA, odkaz opět NULA.

kolibrikkk

No jo proč lidi omezovat při onemocnění žloutenkou, tuberkulózu, černým kašlem, pravými neštovicemi a plno dalšími infekčními nemocemi. Je to protiústavní, proti svobodě. A také nemůže dojít k promoření, k získání kolektivní imunity co?

Edison

Copak, došly relevantní argumenty, tak se uchyluješ k plácání… šlapání vody? Argumenty, doklady, linky… nemáš… Končim s tebou.

kolibrikkk

Na podzim dožvaníš – karma je zdarma

321hophophop

@Edison nemáte pravdu oba dva. Švédsko v posledních dnech vykazuje nejvyšší počet úmrtí na Covid-19 na milion obyvatel NA SVĚTĚ. Ve Švédsku během posledních sedmi dnů zemřelo každý den v přepočtu na milion obyvatel průměrně šest lidí s koronavirem. To je nejvíce na světě. Švédsko během posledních dnů předběhlo Velkou Británii (5,57), Belgii (4,28) i Spojené státy (4,11)

Pepa25

Manipulujete, resp. lžete (v celkovém hodnocení). Ve Švédsku za posledních 7 dnů (mezi 15. a 21.5.2020) zemřelo 342 lidí, tj. 33 lidí na milion obyvatel. Ve Španělsku za týden od 3. do 9.4. zemřelo 5099 lidí, tj. 109 lidí na milion obyvatel. Jistě by se daly najít ještě další země a období, kdy byla situace daleko horší než aktuálně ve Švédsku.

Edison

Takže: Pokud tu chceš něco prezentovat, udej zdroj. Já to udělal a nemožou být na světě na tom hůř, než v Evropě. Pořád jsou celkově 8. v počtu mrtvých na milion obyvatel s číslem 389/mil.ob. Nad nimi jsou Fr, UK, It, SP… viz link ode mě. A není podstatné, jak „v posledních dnech“, ale celkově. Asi k tomu maj „jinej“ přístup a předvídat další vývoj je z našeho pohledu nemožné a irelevantní.

321hophophop

Data lze normálně najít na https://ourwor­ldindata.org/

Edison

A proč ten server k prezentacím nikdo nepoužívá? Hmmm??? Čím to asi bude? Že by důveryhodnost? Já link na používaná data založená na oficiálních zprávách národních institucí dal.

kolibrikkk

Vydělit oficiálně mrtvé s počtem obyvatel a trojčlenkou zjistit, že to všude kromě Švédska klesá snad zvládneš i ty ne?