huxa

Lze někde zjistit, kolik tablet nejvíce zvládne input proud? Dodávaná nabíječka má 2A output.

Někde jsem četl, že se to dá víceméně rozdělit-mobily 1,5A a tablety 4,5A.
Doplňuji:
Hlada-ty necháváš elektroniku pořád v síti? Pokud máš vybitou baterii, potřebuješ jej dobít a je jedno, pokud je vypnutý, jakou má spotřebu, ne?
Potřebuji zjistit, jaký právě maximální proud tablet zvládne, na jaký nejvyšší je dimenzovaný. (trošku tě opravím, já nežiji v Čechách, ale v Česku)

Nejlepší odpověď
mosoj

Všechny odpovědi svědčí o neznalosti nabíjení Li-on ( Li-pol či Li-fe) baterií.
Li-on baterie se nesmí přebíjet, nesmí se vybíjet pod určitou mez a pokud je složená s více článků ( větší napětí jak 3,6 V) vyžaduje při nabíjení tzv. balancér. Proto má taková baterie více vývodů než dva! Nabíjecí proud si také řídí procesor ve spojení s tepelnou ochranou.Toto všechno buďto obsahuje nabíječka ( pak se baterie nabíjí v té nabíječce ( viz fotoaparáty) nebo jsou baterie součástí přístroje a pak všechny tyto parametry jsou řízeny procesorem uvnitř tohoto zařízení.

Když zařízení přestane fungovat. Neznamená to, že je Li-on baterie prázdná ale má stále napětí kolem 3 V . Prostě ochrana proti úplnému vybití ji odpojila.

Klidně připoj i výkonnější nabíječku která je schopná dávat větší proud.
Je možné že se ti baterie nabije dříve ale také nemusí. Záleží jak je procesorem chráněna a chráněna určitě je, už z bezpečnostních důvodů.

Další odpovědi
Hlada

Otázka svědčí o neznalosti Ohmova zákona. Vstupní proud (jsme v Čechách) je při daném napětí nepřímo úměrný vnitřnímu odporu, takže jej nemůže nabíječka nijak ovlivnit. Proud, udávaný na nabíječce, je maximální proud, kterým je možné nabíječku zatížit.
Jestliže se k tabletu dodává nabíječka s maximálním proudem na výstupu 2A, tak lze předpokládat, že tablet odebírá méně, než 2A a v případě potřeby náhrady je potřeba nabíječka s maximálním proudem nejméně 2A. Silnější nabíječka nedodá tabletu proud vyšší. Snad je to už jasné.
Doplňuji:
Baterie není připojená k nabíječce přímo, takže ani při vybité nebo zkratované baterii nevznikne v obvodu vyšší proud, než je maximální výstupní proud originální nabíječky. Nabíječku můžeš koupit s jakýmkoli proudem vyšším, než je originál.

anonym

Hele… možná sem hloupej a nedával sem ve škole pozor, takže bys mne mohl poučit. Jak lze nějakýmu zařízení zvenku nastavit protékající proud?
Představ si, já si doteď myslel takovou blbost, že proud protékající spotřebičem je roven napětí lomeno zátěž.

jpau

Nějak nedávám to tvoje doplnění. Je to přesně tak, jak píše Halda. Pokud ti jde o odběr, co to má za běhu tak záleží na tom, co s tím děláš (tablet se zapnutou wifi si vezme víc než tablet s vypnutou wifi apod.).

Aktuální proud, co si to bere při nabíjení lze změřit, když hodíš mezi nabíječku a tablet ampérmetr (do série). Přesnější údaje bys asi získal mezi elektronikou a baterií v tabletu, nicméně rozdí by už neměl být takový.

Závěry:
Můžu připojit nabíječku, co mi umožňuje dávat větší proud.
Nemá smysl to dělat (nic tím nezískám, možná by to mohlo mít o něco vyšší účinnost, to je ale dost spekulativní)

huxa

mosoj-přesně mosoji, já se právě ptám na to, jestli a kde se dá zjistit, jak moc výkonnou nabíječku tablet ještě vezme a kdy se s ní už odmítne spárovat (abych si neobjednával něco, co mi poté bude k ničemu)