EliškaG

Lze někde stáhnout mapu ČR?

hledám někde ke stažení mapu ČR nebo by možná stačila mapa moravy. Jde mi ale o to aby se dala hodně zvětšit a abych si do ní mohla cokoliv zakreslit a následně ji zmenšila. Chci si do map zakreslit a označit všechny veřejné rybářské revíry. Asi nejlépe něco jako jsou mapy na seznamu nebo na googlu – tak aby při zvětšení mapy byli vidět jednotlivé detaily a při zmenšení již jen třeba celek mapy. je děkde něco takového ke stažení abych do toho mohla volně kreslit a následně si to mohla uložit. děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

K tomuto účelu jsou ideální zdarma dostupné mapové podklady OpenStreetMaps www.openstreet­map.org … jsou velmi podrobné, tvoří je komunita dobrovolníků a lze je stahovat a používat k libovolnému ú­čelu.

naproti tomu stahování mapových podkladů z mapy.cz či google map proti tomu stahovat nesmíte, narozdíl od výše odkázaných OSM jsou tyto chráněny copyrightem a povoleno je pouze jejich použití na uvedených webech.

Další odpovědi
dubraro

Nevím, jestli to není zbytečná práce. Rybářské revíry již jsou zakresleny do map Google a dostupné zde: https://www.chy­tej.cz/svazove-reviry/

Dochy

Ještě by za prověření mohla stát jedna možnost: Sice to není stažení, ale google tuším poskytuje, nebo alespoň poskytoval nějaké rozhraní na své mapy. Mělo by být možné přidet přes google mapy další svou vrstvu.

Netuším zda to stále platí a co vše to umí. Mohlo by být zajímavé, ale pouze online.

mzm

Co vím, tak pomalu každé „mapy“ poskytují nějaké to rozhraní, které dovolí „domalovat“ své věci.
např.: https://api.ma­py.cz/view?pa­ge=geometry-simple

navíc bych tipnul, že někde něco takového už existuje.
na první pokus jsem našel: http://hobby.id­nes.cz/rybari-maji-novou-hracku-mapu-reviru-pro-chytry-telefon-s-atlasem-ryb-1k7-/rybareni.aspx?c=A120229­_175202_rybare­ni_bma