frotsi

Lze někde nalézt znění návrhu nové ústavy ČSSR z roku 1989, který připravovala Národní fronta?

Tato ústava měla mít název „Ústava ČSSR, ČSR a SSR“, přezdívalo se jí také trojjediná ústava. Skupinu, která ústavu připravovala, měl vést Miloš Jakeš.

Odpovědi
led

Tento návrh bol predložený až v roku 1990 ako „tisk 65“ aj s krásnou chybou v bode D:
„Dne 7. února 2990 se organizace dosud sdružené v Národní frontě /v ÚV NF ČSSR/ rozhodly "ukončit činnost pléna a předsednictva ÚV NF ČSSR“. Tímto dnem proto Národní fronta jako celek zanikla."

poznámka:… plénum a předsedníctví UV NF ČSSR je živé až do 7.února 2990, aj keď už ČSSR nejestvuje… Hurá!
Nebojte sa, tento návrh nebol prijatý.

Zdroj: http://www.psp­.cz/eknih/1990fs/t­isky/t0065_00­.htm

led

Zmena zadania otázky po 71 dňoch je tak troch jemne povedané „podivné“, hlavne ak na ňu bolo odpovedané.

mohli ste zadať Novú otázku so správnymi parametrami.