kurec

Lze někde na internetu najít co všechno je přitahováno magnetem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou to především feromagnetické látky jako např. železo, nikl, kobalt, gadolinium nebo některé slitiny. Více v https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Feromagnetis­mus

Další odpovědi
aliendrone

To záleží na tom, jak silný je magnet. Pokud by vykazoval intenzitu mag. pole jakou má např. magnetar, tak přitahuje VŠECHNO. ;) :D :D
Dále jak píše Kepler feromagnetika, taktéž paramagnetika.
Jinak může přitahovat spoustu věcí, které NEJSOU feromagnetické či paramagnetické. Třeba měď (Cu >>> diamagnetikum – tedy je slabě odpuzována). K přithování mědi stačí, abys např.měděným drátem proháněl el. proud.
Rozhodně to tedy není jen o železe. Hele… např. aliendrona přitahovaly magnety když byl malý tak moc, že se občas nějakým záhadným způsobem teletransportovaly z třídní nástěnky do jeho kapes. Tedy… jen pokud ho nějaká bestie nepředběhla! ;) :D :D

Edison

Vše, co obsahuje odpovídající množství železa. Přesnějí… přitahováno je železo. To s sebou táhne materiály, které s ním jsou neoddělitelně spojeny (slitiny a podobně). Síla záleží na síle magnetu a množství železa.