janani

Lze nějak zužitkovat (bez újmy na zdraví) prošlé pivo?

nejsme pivaři a pořád jsme brali to vpředu a nyní jsme zjistili, že máme i pivo po době vhodné ke konnzumaci

Nejlepší odpověď
Arne1

Co je to „doba vhodná ke konzumaci“ ? Takový termín neexistuje. U piva je pouze něco jako „minimální trvanlivost do…“ Pokud je překročená, nic se neděje. Otevřít, ochutnat. Pokud je dobré tak vypít; pokud není dobré tak použít například při výrobě chleba

Další odpovědi
ahold

Nemusíš se bát konzumace. Nanejvýš ti to zrychlí krok. 😁

zjentek

Mrkni skrz láhev na oblohu (VE DNE!!!) a pokud ti obsah lahve přijde čirý, můžeš směle vypít. Pokud bude zakalený, zalij jím kytičky. (;

cochee

Jakobys to přivolal. Řešil jsem včera a budu řešit ještě 2× (celkem tři plechovky piva s blížící se dobou exspirace, už teď ale vím jistě, že jsou všechna tři piva zkažená). Výborně, ale VYNIKAJÍCNĚ, mi ta první plechovka posloužila ke zředění obsahu septiku 😉

Dochy

Prošlé neznamená zkažené. Otevři, pokud vypění i bez třesení, už to nepij. není čiré a mělo být, už to nepij. Voní a chutná „divně“ už to nepij. Jinak nejspíš můžeš.