cizrna

Lze nějak zmenšit nebo kontrahovat velikost souboru ve wordu?

Mam soubor ve Wordu o velikosti 8,2 MB, potrebuji ho vložit na jedny stránky, kde je maximální přípustná velikost 8,00 MB. Jinak to nelze. Mužů nějak zmenšit velikost, aniž bych musela vymazávat text? Diky

Nejlepší odpověď
cochee

Můžeš jej zkomprimovat pomocí komprimátoru typu zip, rar apod., pokud to nebude něčemu vadit. Můžeš také, není-li formátování dokumentu příliš komplexní, přeuložit dokument do formátu .rtf, alespoň bude čitelný i pro lidi, kteří nemají Word. Ve starší verzi, kterou používám (nevím, jestli to mají i novější verze Wordu) bylo v možnostech ukládání Povolit rychlé ukládání. Pokud máš verzi W. s touto funkcí a tuto možnost máš zatrženu, zakaž ji a dokument ulož, měl by se zmenšit.

Další odpovědi
gecco

Na těch stránkách musí byt přímo čitelný?

Ne – zkomprimuj jej (kontrahovat je úplně jiné slovo, znamená ujednávat, uzavírat smlouvu) pomocí nějakého ´pakovače´ (rar, zip…; já používám 7zip, ke stažení – http://www.7-zip.org , je free) a pošli/ulož.

Ano – ulož jej jako .rtf (ne .doc či .docx), ale pokud obsahuje obrázky (8 MB je na čistě textový soubor hódně), zmenši především ty obrázky (rozlišení, šířku barev; zvol vhodný formát – .jpg, .png). a nebo obrázky úplně vyhoď, přidej je ´vedle´ a do textu vlož jen linky (hyperlinkové odkazy).

Dochy

Pokud je to dokument, se kterým se nějak dlouho pracovalo, můžeš zkusit ještě „save as“. Na rozdíl od klasického uložení word ten dokument trochu uspořádá. Někdy. (Teď jsem to zkusil a z 1,9M mám 1,5). Dost možná to ve výsledku bude skoro to samé, jako navrhuje Cochee (zakázast rychlé ukládání) – akorát to bude aktivní právě jen na to jedno uložení souboru.

cochee

Dochy: jo, to je ono, ale souvisí to s tím rychlým ukládáním. Nejsem si jistý, když to r. u. je povoleno, jestli „Uložit jako“ to uloží tak, jak píšeš, ale vím, že když r. u. povoleno není, tak každé obyčejné „Uložit“ ten dokument uloží „důkladně,“ takže konečné „Uložit jako“ už vliv nemá.