Weroniq

lze nějak zjistit jak jsou na tom pevné disky, jak dlouho ještě vydrží?

existuje tuším nějaká diagnostika pevných disků, tak by mě zajímalo, jestli o tom někdo něco nevíte
když už ani nevím, kdy pevné disky byly kupované a jak jsou staré a kolika let se ještě tak mohou dožít

Nejlepší odpověď
bolak

http://techne­t.idnes.cz/sof­tware.aspx?c=A080709­_162525_softwa­re_dvr
Doplňuji:
životnost záleží na spoustě faktorů, kvalita výroby (značka), prostředí (vlhkost,teplota), doba provozu, někdy i počet spuštění

Řekl bych tak kolem 5ti až 10ti let by měl disk normálně vydržet bez poruch, pokud nebudeš objednávat nějakou tu kopii z Číny. Já osobně mám doma stále ještě funkční disk z mého prvního počítače, a kolik je mu let? No, má kapacitu kolem 20 megabajt, takže žádný štěňátko to nebude. :)

Další odpovědi
Hlada

Disky mají funkci S.M.A.R.T.,která sleduje a ukládá stavová hlášení. Ta se dají přečíst pomocí různých diagnostických programů, např. AIDA64, bývalý Everest nebo HD Tune, který je určený především k otestování povrchu ploten.