Avatar uživatele
dudu

Lze nějak zachránit ztracená data?

Náš dvanáctiletý vnuk si hrál s mým mobilem a aktivoval pokyn „vrátit do továrního nastavení“. Vše uložené zmizelo. Existuje řešení, jak data obnovit? Prosím poraďte.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2088 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Přihlašte se z počítače ke svému Google účtu a tam byste měl mít zálohované minimálně fotky a kontakty. Do nového telefonu se vým to zesynchronizuje automaticky (včetně většiny aplikací) když zadáte stejný Google účet.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

A proto využívám účtu Googlu. Už jenom pro přenos kontaktů. Koupil jsem si nedávno nový mobil. Přihlásil jsem se k účtu Google a všechny kontakty jsem měl zpět. Taktéž aplikace na EET, zcela bez problémů . Jako kdybych mobil neměnil. Nutné je ovšem zálohovat, nebo nechat automatické zálohování.

Viz. Arne 1– nejlepší odpověď.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jpau

Já jenom kacířsky zmíním, že pokud dudu nemá telefon s andoridem, na kterém má současně přihlášený google účet, tak se nic nikam nezálohuje.

Ono totiž do „továrního nastavení“ lze dnes uživatelsky obnovit skoro jakýkoliv telefon a je jedno, jestli je to chytrý telefon s Androidem, iOSem, Windows nebo čímkoli jiným nebo obyčejný telefon za pár kaček „bez operačního systému“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Fotky a videa možná, pokud byly na SD kartě. V tom případě odnést raději do servisu, aby to zkusili vytáhnout. Zbytek údajů a nějaké aplikace budou už zřejmě nenávratně pryč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… pravděpodobně jen cestováním v čase … zprávy a hovory by měly bej na simce, taktéž některé kontakty, ale to bude vše …
… napadá mne propojit mobil s pc a zusit nějakej program na obnovu, třeba Recuva …

… od dob, kdy mobily umožnily sd kartu, jsem ji používal na ukládání všeho a zálohu kontaktů >>> máš poučení pro příště …

… jednalo-li by se o chytrý mobil, po vrácení do továrního nastavení, první co se vám ukáže, je „přihlašte se ke svému účtu google“ , a jestli něco nebylo na účtě či kartě, máte peška !!! … což asi nebude tento případ, jinak by se dudu neptal a rovnou přihlásil, či se o tom alespoň zmínil !!!

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

A proto využívám účtu Googlu. Už jenom pro přenos kontaktů. Koupil jsem si nedávno nový mobil. Přihlásil jsem se k účtu Google a všechny kontakty jsem měl zpět. Taktéž aplikace na EET, zcela bez problémů . Jako kdybych mobil neměnil. Nutné je ovšem zálohovat, nebo nechat automatické zálohování.

Viz. Arne 1– nejlepší odpověď.

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… samozřejmě, těch výhod je daleko více, ať už jde o sdílení různých aplikací včetně kalendáře, kontaktů atd, ale bohužel otázka nejni co si mám pořídit, ale jak to napravit, proto nemůže bej Arneho odpověď nejlepší, když nic neřeší … mimochodem, před chytrým telefeonemjsem pro přenos a zálohu kontaktů používal obyčejnou sd kartu … vždy jsem ji jen přendal do nového mobilu …
… aplikace EET nepoužívám, jen věrnostní karty (Tesco, Globus a mnoho jiných) …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Zálohuješ na půl!! Když zálohuji tak i kvůli ztrátě mobilu.

EET jsou důležitější data než fotky, navíc s bezpečnostním certifikátem. Fotky jsou na SD kartě jenom pokud si to tak v mobilu nastavím či je tam přesunu. Já to ale neřeším já fotím foťákem!

Nevím to jistě ale při uvedení do továrního nastavení by se měla přemazat i SD karta!! Jinak by ty fotky viděl i při továrním nastavení, nebo ne?

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… sd karta se nepřemaže, pro mne EET nemá cenu, jestliže myslíme oba to samé, tj, evidenci tržeb, mně je k ničemu …
… čteš špatně: povídám, že dokuď nebyla jiná možnost, zálohoval jsem na sd kartu, v dobách bez chytrých telefonů jsem sd zálohoval kvůli ztrátě mobilu do pc …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Po boji každý generál!!

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

jak to že neřeší ? I na tom příslušném telefonu by se mu mělo vše bezproblémově vrátit zpět. A jak jsem psal, ověřit to jde jednoduše z počítače, zjistí se tak jestli tam data jsou.
A až pokud ne, tak by mohl pomoct někdo kdo se živí záchranou dat.

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jestliže nemá chytrý telefon, tak se mu nic nevrátí !!! … telefon se kompletně vymaže a nastaví do stavu koupě … nemá-li chytrý telefon, nemá účet, takže ani v pc nic nezjistí … ne všichni dnes používají chytrý mobil …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Arne1: … jenže to by ten telefon, co se dostal do továrního nastavení, musel bejt chytrej, aby měl něco na účtu, o čemž pochybuju, to by se takto neptal, ale je možné že se pletu …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

spousta lidí vůbec neví, co ten jejich smartphone umí. Pochybuju, že v dnešní době to bylo něco primitivnějšího – a v tom případě tam nebývají vzácná data.

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… spousta lidí v dnešní době stále používá starý typ telefonu a důležitý jsou pro ně jen obyčejný kontakty, je potřeba si to uvědomit a podle toho soudit, asi žiješ na jiný planetě …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Malvína: … jestli to bylo na sd kartě, stačí přendat sd kartu, nejni potřeba servis, ale pochybuju, že se nás na toto ptá …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Já bych s tím do servisu šla. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud je telefon v tomto stavu, může se cokoliv pokazit. Například si člověk neuvědomí, že musí nejprve kliknout na tlačítko odpojení SD karty, jinak se data můžou spálit.

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… za a) telefon má v továrním nastavení, takže toto může provést (má vlastně mobil ve stavu, v jakém ho koupil, takže telefon je naprosto OK, jen je vymazanej) …
… za b) u většiny sd a flešek už to nejni potřeba (bezpečně odebrat), přesto to používám …
… za c) o tyto data nepůjde, jde právě o ty, co nejsou na sd kartě, jestli ji telefon vůbec má >>> půjde o kontakty, které se ukládaly do telefonu a ne na simku, o zprávy, hovory, možná nějaké foto, ale věřím, že prioritně o kontakty …

před 2088 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek