huxa

Lze nějak vzít zpět křest?

Jestli jsem byl jako mimino pokřtěný, lze to vzít nějak zpět?

Nejlepší odpověď
Damiana

Ne. Křest se uděluje jednou provždy a nemůže být ani odvolán ani opakován. Vtiskuje křesťanovi totiž nezrušitelné duchovní znamení (pečeť) jeho příslušnosti ke Kristu. Proto se neopakuje ani křest udělený od bratří z nekatolických církví, jestliže byl udělen platně (omytím vodou či ponořením a ve jménu Nejsvětější Trojice).

Zdroj: http://www.ka­tolik.cz/code­latkdyz/krest_u­vod.asp

Další odpovědi
briketka10

myslím, že ano, jestli nejsi vychováván ve víře v Krista.
O křest dítěte žádají zásadně jeho rodiče, kteří nejen musí být při křtu přítomni, ale kteří jediní mohou přijmout plnou zodpovědnost za to, že jejich dítě bude vychováno ve víře v Krista a v prostoru života a víry církve. Kmotr nebo kmotra v tom mají rodičům pomáhat a tuto ochotu také před ostatními účastníky křtu deklarují:http://cpr.ap­ha.cz/krest-ditete/

Dochy

Ne. Samozřejmě z Tebe může být odpadlík, který se snaží křest ignorovat, ale pokřtěný buď jseš, nebo nejseš.

barcinek

Z církve, ve které byl člověk pokřtěn, se lze nechat „vypsat“ (anulovat křest), a tím pádem je člověk „volný“ ke křtu/zapsání se do církve jiné.

ZDENO59

Můj názor křest takový že každý člověk má právo na změnu
svého názoru.Protože o jeho víře rozhodujou dospělí a tento
člověk nemá možnost se ke křtu vyjádřit.Protože člověk se nenarodí třeba jako žid,křesťan anebo jako muslim.Vždy ho k tom nasměrují dospělí. U židů je to třeba obříská,u křesťanů křest vodou atd.