Ganymede

Lze nějak vypočítat systolický a diastolický tlak z tepu za minutu?

Dnes jsem si jen tak pro zajímavost zacala merit tep, prstem na tepnu na ruce za 1 min. a mám aplikaci, co chce vědět diastolický a systolický tlak nebo co to je plus tep, aby vyhodnotila výsledky. Jenže jak to mám bez přístroje zjistit?? Nemám blesk, takže nemůžu používat takový ty aplikace, kde dáte prst na foťák.
Popřípadě znáte na to lepší aplikaci na mobil?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – neexistuje jednoduchá a obecná závislost krevního tlaku a tepu…
😉
Ale můžeš si zajít tlak změřit k doktorovi a nebo si tlakoměr pořídit – http://merice-krevniho-tlaku.heureka­.cz/?o=4 …

Další odpovědi
brillant

Viz gecco, tlak si můžeš nechat změřit i v lékárně.
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=l%C3%A9­k%C3%A1rna+m%C4%9B%C5%99­en%C3%AD+tlaku&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

mosoj

Hodnotu TK s takovou přesností aby ti byla k něčemu můžeš jedině změřit tonometrem.
Závislost krevního tlaku na pulsu existuje. Využívají ji automatické tonometry k vyhodnocení, na jaký tlak mají nafouknou manžetu k měření. Odvodit od toho přenou hodnotu TK ale nelze.