icurusL

Lze nějak utlumit pocení?

Dobrý den,
při menší námaze i menšího běhu začne neskutečné pocení celého těla.
Mám menší nadváhu, ale tou to není, to jsem si 100% jistý, jelikož už to mám delší dobu, kdy jsem ještě nadváhu neměl.
Teče to ze mě proudem, a to je ještě proud slabé slovo. Mám úplně mokré dlaně, paže, ramena, podpaží a záda.
Když sedím v autobuse a držím mobil, po chvilce se mi začnou potit prsty a mám celý display umazaný.
Je to hrozné, snažím se to skrývat otíráním papírového kapesníku, který je po chvilce tak zmáčený, že jsem rád, že mi vystačí jeden balíček denně. A teď v těhlech vedrech to je úmorné.

Prosím, jestli je tu člověk, který se setkal s podobným problémem pocení, kterému pomohl nějaký přípravek, protože takhle to už dál nejde.

Nejlepší odpověď
led

Pomáha šatka voľne omotaná okolo krku, obyčajná, prírodný materiál, žiadne umelé vlákno, môže byť aj vlhká, mokrá. možne ste niečo podobné videli vo westernoch u kowbojoch a vojakov US.
Mám to osobne preverené aj v trópoch
PS.
Pozor neodstráni úplne potenie, ale zmierní ho
vyskúšajte a opíšte skúsenosti,
na reči „závistlivcov“ nedajte, z nich bude tiecť ako pod sprchou a vy sa len trochu spotíte.

Na pitie nie studené nápoje, ale najlepšie osvieži teplý čaj.

Další odpovědi
mosoj

Ano. Mám podobné problémy půlku života. Nic mně nikdy nepomohlo.
Lékaři pouze vyslechnou. Nehledají příčinu, pokud není zjevná!!!

Kepler

Na toto téma zde již bylo více diskuzí. viz https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pocen%C3%AD
Když je horko, pocení je normální průvodní jev, to se zpotím i pokládání kabelu na WC. Pokud je to patologické, dost se dozvíš na https://www.ce­lostnimedicina­.cz/hyperhidro­za-trapeni-s-pocenim.htm

marci1

Doporučuji šalvějový čaj. 🙂

cochee

Jsi asi mladší kluk, že? Měl jsem zamlada tytéž problémy. Ustaly samy, někdy dejme tomu na přelomu dvacítky a třicítky věku. Dneska se mi téměř nepotí nohy, to byl kdysi problém č. 1 a problém č. 2 byly dlaně. Ty mám dneska tak suché, že pro ilustraci mám problém si po velké straně utřít zadek. Toaleťák prostě ve dlani nedrží, tak je suchá, klouže. (plivat do dlaní si kvůli toho nebudu 🙂 )