Chlebíček

Lze nějak určit hustotu a hmotnost, když znám pouze objem?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie.

;-Q

a dávať palce sám sebe za ZLÚ (ale i dobrú) odpoveď je pekná hajzlovinka.
natieram ťa, jjj123456789, za viacnásobný účet a dávanie palcov sám sebe.

Další odpovědi
jjj123456789

jde… akorát tam bude jedna neznámá. Výsledek je ten objem krát ró, když chceš hmotnost a když chceš hustotu, tak je to m lomeno objem.

Kelt

Když znáš objem a víš, co tam je, tak můžeš si zjistit hustotu a hmotnost tak vypočítat. Záleží, jaký tvar má nádoba a jakého skupenství je látka, kterou zjišťuješ. Pak můžeš porovnávat materiály, kolikrát je jeden těžší než druhý. Vlastně tím srovnáváš hustotu.
Co je těžší kilo peří nebo kilo olova? Jinými slovy.