Lze nějak upravovat vzdálenost signálu wifi, aby se např. dala chytnout a detekovat jen na vlastním pozemku?

Odpovědi
aliendrone

Jak píše autacek – omezit výkon v nastavení. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji, pokud to není bezpodmínečně nutné. Snížením výkonu dojde k dramatickému zpomalení. Popravdě – lidé spíš pátrají jak ZVÝŠIT výkon wifi. ;) :D :D

autacek

Ano, omezením výkonu v nastavení, případně wifi zavři do plechové pixly.

Peter K.

autacek aj aliendrone majú pravdu. Obmedziť výkon sa dá v nastavení, ale lepšia možnosť je wifi skryť meno (bude sa na ňu dať prihlásiť len, ak to meno najprv zadáte) alebo použiť takzvaný MAC (address) filtering, čím sa na ňu budú môcť prihlásiť len zariadenia, ktorých MAC adresy dopredu povolíte. Alebo použiť obe techniky…