leporela22

lze nějak stupňovat slovo irelevantní ?

Jak stupňovat slovo irelevantní irelevantnější a nejirelevantnější
nebo je to víc spisovně irelevantněji nejirelevantněji a asi irelevantnějc
není moc spisovně ?

Nejlepší odpověď
annas

Podle pravidel: – přídavné jméno irelevantní:
2. stupeň: irelevantnější
3. stupeň: nejirelevantnější

Irelevantně je příslovce hodnotící, lze stupňovat.
2. stupeň: irelevantněji
3. stupeň: nejirelevantněji

irelevantnějc je zcela tvar nespisovný.

Další odpovědi
anonym

irelevantně, irelevantnostmi, irelevantnostech, irelevantnostem, irelevantností, irelevantnosti, irelevantnost, irelevantníma, irelevantními, irelevantních, irelevantním, irelevantnímu, irelevantního, irelevantní

zjentek

nejvystupňovanější irelevantní je cokoli, podáváno smyslů zbavenými lidmi,)

Kelt

Skoro každé přídavné jméno lze stupňovat podle gramatických pravidel daného jazyka, někdy takové slovo sice nedává žádný význam.
Stupňuje se přídavná jména a z nich se odvozují příslovce, které lze taky stupňovat.
Silný, silnější, nejsilnější, silně, silněji, nejsilněji.
Nebylo by ale vhodnější používat česká slova podle české gramatiky než nějaká cizí slova?