zjentek

Lze nějak smysluplně využít či výhodně prodat stažený kožíšek kuny skalní?

Kuna byla nalezena na zahradě mrtvá. Byla zasažena, asi brokem. Stažena byla ještě za tepla a tělo řádně pohřbeno. Zůstává otázkou, co s kožkou.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Těžko říci, myslím že na kožešinu je ještě brzy (potřebuješ k výkupu tu „zimní“). Možná budou vědět myslivci. Stejně to je divný název, dle mých zkušeností myslivci pálí o 106 zcela bez rozmyslu (když něco náhodou záhlédnou), tudíž spíš nemyslivci. ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

To si asi nikdo nekoupí, když tak kožku řádně zpracovat a použít pro vlastní dekorace, Nebo to nosit jako skalp u opasku.

Na některých místech ji lidé loví kvůli kožešině (Indie, Rusko), ačkoliv ta není považována za tak kvalitní jako sobolí či kuny lesní. Nicméně nejsou známy žádné hrozby, které by měly výrazný negativní dopad na populaci této šelmy, a IUCN ji tak vyhodnocuje jako taxon málo dotčený.
Kuna skalní není v České republice předmětem zvláštní ochrany. Lovena smí být od 1. listopadu do posledního února, po zbytek roku je hájená. Pouze v oblastech chovu tetřeva, tetřívka, jeřábka a koroptve se smí lovit po celý rok. (wiki)

marci1

V únoru se začnou vykupovat, ale podmínka je, aby byla kožešina nepoškozená.
http://www.adler-wft.cz/adler-wft/0/0/2/34

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.