huxa

Lze nějak sdílet soubory v PC (win), abych k nim mohl přistupovat jen! ze dvou zařízení s Androidem?

Domácí skupinu přes wi-fi mám, ovšem k ní přistupují ještě další lidé a rád bych, abych k dotyčným souborům mohl přistupovat jen s některými připojenými zařízeními, nejlépe ještě pouze s heslem.

Nejlepší odpověď
anonym

Ve Win nastavíš sdílení (na adresáře/soubory) – buďto pro každého uživatele (zařízení) zvlášť a nebo pro skupinu uživatelů (a tuto skupinu vytvoříš a zařízení/uživatele do ní zařadíš). Ve WinXP ještě musíš vypnout Zjednodušení sdílení.
Na Androidu pak potřebuješ nějakou aplikaci na nastevaní přístupu k ´serverům´ (share) – viz např. – http://www.sve­tandroida.cz/a­plikace-pro-sdileni-dat-pres-smb-201202

Další odpovědi
anonym

V nastaveni routru povol jen své MAC adresy zařízení.

jpau

Šel bych spíš cestou zabezpečení souborů jako takových, popř. jak píše mowla (podle účtů). Česílkovo zabezpečení jde obejít za 1–10 min v závislosti na postupu.