bolak

Lze nějak právně potrestat člověka, kterej si přečte váš deníček?

Je to narušení soukromí nebo ne, takže lze ho za tohle žalovat, resp. může ho za tohle soud odsoudit? A pokud ano, jakej trest by pak mohl tento slídil vyfásnout?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to vlezení do soukromí, ale na soud to není. Je to o morálce dotyčné osoby. Pár lidí mi se mi svěřilo s tím, abych si to nechal prose. Asi se chtěli vykecat, vrba je vrba. Tak si nesu pár tajemství lidí v sobě, která nikdy neřeknu. Znova, je to o morálce, důvěře.
Doplňuji:
prose = pro sebe (omlouvám se, utekly mi písmenka)

Další odpovědi
Drap

Za co bys ho chtěl trestat ? Za to že umí číst ? Deníček si schovávej a máš po problému.

badisko

Tak si precti jeho denicek…ikdyz pochybuji ze si krom deti a pubertaku nekdo nejaky vede . a kdyby jo tak je to podivin …teda nepocitam diar a ten kdyby si nekdo precet stejne by s toho nebyl dvakrat moudrej…je to sice zasah do soukromi. ale pochybuji ze by ho soud nejak potrestal..ikdyz vse je mozne …;D jde spise o vychovani a respektovani soukromi druhejch …

Sarrow

Trestem je to pro tebe, že si takové věci lépe neopatruješ ;)

anonym

a co jste se v tom denicku docetl ? :)
ted mate sevrene pulky, co ?? -iv-

bolak

a proč se domníváš že já se dočetl? :) proč hned myslíš že bolak je ten špatnej, třeba já sem ta citlivá duše, která si vše pečlivě zaznamenává…

anonym

ne to ne ! na zaznamenavani ( denicky ) , tu mame jineho specialistu.. !