dust8

Lze nějak pozorovat noční oblohu i s běžným dalekohledem?

Nejlepší odpověď
Dochy

To asi klidně můžeš, jen Ti moc nepomůže. Nízká světelnost, malé zvětšení, nedostatečná stabilita při držení v ruce a nutnost vždy znovu hledat objekt zájmu…
(laický odhad)

Další odpovědi
Kepler

Jistě, klidně i triedrem, ale neuvidíš slaběji zářící objekty. Zato máš ale podstatně širší záběr. Největší překážkou je roztřesený obraz, pokud držíš triedr jen v ruce, takže nutné aparát fixovat na stativ.

Viktor99

Jaká technika je nutná k pozorování vesmíru?
Můžete začít jednoduchým 20× dalekohledem. Stačí vidět satelity Jupitera, abychom neurčitě rozlišili sklon prstence poblíž Saturnu během období opozice a tvar ISS. S dalekohledem můžete dokonce v zimě vidět z města galaxii Andromeda (v podobě mlhavého mraku) nebo mlhovinu Orion. Měsíc vypadá skvěle dalekohledem, zejména na pozadí mraků: můžete rozlišit velké krátery a poměrně složitou povrchovou strukturu, která je viditelná pro oči jako několik skvrn.
občas hraji hry https://internetove-kasina.cz/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.