VelkejDíDí

Lze nějak posílit soustředěnost?

Jde to nějak? A pokud ano, máte i nějaké tipy?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já na minutku zavřu oči, snažím se na nic nemyslet, nebo si představuji něco klidného, strom, tekoucí potok atd. pak je rychle otevřu a ihned se soustředím na tu věc.
K soustředění je potřeba ticho, a nejlépe i samotu, pohyb někoho kolem odpoutává pozornost.

Další odpovědi
marci1

Soustředit se dá nejlépe, pokud má člověk kolem sebe ticho ( vypnut PC, TV, rádio apod. ), uklizeno a vyvětráno. Ticho, pořádek a čerstvý vzduch je na soustředění balzám.

Jsemtady

Je dobre si davat pauzy a uvolnit se.
Tim se pak lepe soustredite, proto jsou ve skole prestavky.
Dal je dobre mit motivaci, dat duvod tomu proc se chcete soustredit.
Co tim soustredenim ziskate?
Naucite se neco? A co tim ziskate?
Lepsi znamky? A co tim ziskate?
Lepsi praci? A co tim ziskate?
Vice penez? A co tim ziskate?
Poradnou buchtu? …
A tak vite ze se musite soustredit pac si v budoucnu poradne zas.....
To byl jen priklad, je dobre davat tomu nejakej smysl
A nevynechavat odreagovavaci pau­zy.

Andre5000

Panák tvrdého.