postcd

Lze nějak neutralizovat glutaman sodný nebo zmírnit jeho vliv?

Neutralizace/zmír­nění vlivu (i možného nepříznivého) na lidské tělo.
Wikipedii je psáno že nebyly prokázany prakticky žádné negativní vlivy na tělo.

Nejlepší odpověď
annas

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:1n_G_T7cXp4J:­magazin.ceske­noviny.cz/zpra­vy/svetovou-gastronomickou-scenu-dobiji-magicka-pata-chut-umami/380975+&c­d=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

"Sodná sůl kyseliny glutamové je jednou z nejběžnějších aminokyselin. Jako glutamát se nachází prakticky ve všech pokrmech. Faktem je, že neexistuje téměř žádný rozdíl mezi přírodním glutamátem a glutamátem přidávaným jako MSG.

http://www.vlas­tnihlavou.cz/do­bre-ukryte-glutamaty-v-potravinach/

Protijedy glutamátu – přidala jsem i odkazy, kde si můžeme přečíst, proč pomáhá kurkuma, kustovnice i řasa.

kurkuma – je to navíc lék – zkuste se pročíst odkaz
rotiproud.par­lamentnilisty­.cz/zdravi/1427-znovu-objevena-kurkuma-dalsi-prirodni-vselek-studie-prokazaly-jeji-ucinky-i-proti-rakovine-umi-take-alzheimera-sedy-zakal-ci-zanety-z-kloubu-chce-to-jen-malickost-vedet-jak-na-to.htm

kustovnice čínská – je silný antioxidant – http://www.kus­tovnice-cinska-goji.cz/

řasa chlorella – http://www.syrova-strava.cz/zelene-potraviny/chlo­rella/

I když se glutamanu vyhýbám, kurkumu používám nejen do jídla, ale i když barví žlutě, bělí zuby. Stejně tak užívám kustovnici – má hodně vitamínů, posiluje játra a ledviny.

Chlorela mně způsobuje problémy.
--

Doplňuji:
Odkaz se nějak nepovedl, takže znova

http://protiprou­d.parlamentni­listy.cz/zdra­vi/1427-znovu-objevena-kurkuma-dalsi-prirodni-vselek-studie-prokazaly-jeji-ucinky-i-proti-rakovine-umi-take-alzheimera-sedy-zakal-ci-zanety-z-kloubu-chce-to-jen-malickost-vedet-jak-na-to.htm

Další odpovědi
dědapetr

Způsobuje:
Poškození hypotalamu, vyvolané dávkou glutamátu sodného v období kojení a následný rozvoj obezity.
Ničí nervové buňky.
Cukrovku.
Migrény.
Autismus, poruchy pozornosti a hyperaktivitu.
Alzheimerovu chorobu.
Narušuje sítnici oka a způsobuje zelený zákal.
Vyvolává člověka agresivitu.
Žaludeční vředy, gastritidu.

http://www.moje-pravdy.cz/z-jinych-zdroju/zajimave-clanky/1190-tichy-zabijak-e621-glutaman-sodny

gecco

A není jednodušší a lepší nekupovat polotovary???
😉

mosoi

ano

briketka10

Pfůůj polívky z pytlíku jsou největší hnus
na světě a nejhorší jsou ty čínský fáákt jó
a Vitana s tím polívkovým Maggi nejvíc : /

Agneta

Chudáci domácí zvířata, která jsou s tím krmena, lidé to snad nekonzu-
mují…já bych je nepoužila ani jako hnojivo do kompostu:DDD
Ale některé „krkavčí mámy“ se nad tím nepozastavují, proto je dnes tolik alergií a hyperaktívních dětí…:DDD

cynique

Není nutné nic neutralizovat. Glutamát je jeden z neurotransmiterů. Tělo si ho stejně vyrobí samo; tato aminokyselina je pro organismus vlastní. Ničemu neškodí a nic nezpůsobuje. Vše ostatní jsou jenom bláboly duševně nemajetných jednotlivců a lifestylových webů.

anonym

Draxler,ty ho máš na rozdávání?
Proč neodpovíš normálně na otázku a lezeš jen do diskuse?

cynique

Už jsem ti psal v PM, že nejsem Draxler. Je to pouze tvůj blud. Zdá se, že trvalý.

Dochy

Gecco: A víš jak dobrá byla svačinová gulášovka vitana… dokud sáček nevylepšovali logem „bez přidaného glutamátu“?!?

gecco

Dochy – přiznám se, že nevím…
😉
Já si ji vařím z kližky…

Dochy

Mno jo, ale tu neuvaříš za 12 minut když přijdeš domů a máš hlad… 😉
Nebo ve své době… na koleji ve dvě ráno v pauze při multiplayer střílečce

gecco

😉
My jsme na koleji mastili karty – a vařily nám holky…
😉
A gulášovku, když je hlad (a maso), uvařím za půlhoďku, mám dušenou cibuli v mražáku.