Avatar uživatele
neznaboh

Lze nějak empiricky dokázat pozitivní vliv bylinek na konkrétní problém se zdravím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nevím, zda se vede nějaká statistika, asi těžko. Léčení pomocí jakékoliv alternativní medícíny mnozí jedinci znevažují, zesměšňují i na této stránce.

Chce se podívat na některé stránky, kde se objevují zkušenosti jiných a přečíst si je.

https://www.go­ogle.cz/search?q=dis­kuze+na+t%C3%A­9ma+l%C3%A9%C4%8Den%C3%A­D+bylinkami&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a#client=firefox-a&hs=NwI&rls=­org.mozilla:cs%3A­official&scli­ent=psy-ab&q=alternativ­n%C3%AD+l%C3%A9%C4%8Dba+­a+bylinky+&oq=al­ternativn%C3%AD+l%C3­%A9%C4%8Dba+a+by­linky+&gs_l=ser­p.12...37013.44838­.0.46749.31.22­.1.8.8.0.370.4249­.0j13j8j1.22.0­...0.0...1c.1­.18.psy-ab.QXh6_tUr0wA­&pbx=1&bav=on­.2,or.r_qf.&bvm=bv­.48572450,d.Ym­s&fp=122bec166b7b9672&bi­w=990&bih=682

http://www.de­dekkorenar.cz/po­radna.html

Osobně mám dlouholeté zkušenosti s léčením bylinkami. Opakuji se, lékaři mě „odepsali“, bylinky zachránily. Beru extrakty od fy Energy a Diochi. Je to ale běh na dlouhou trať, ale vyplatil se mně. .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

je to už dávno, ale predsa len:
raz som sa porezal na dlani, rana sa nechcela hojiť a hnisala, mal som na to kadejaké mastičky a obväzy som menil i dva-tri krát denne. Nepomohlo, nehojilo sa.
Boli sme na kúpalisku, keď som ruku prebaloval (no, voda sa i cez sáček dostala ku obväzu), a nejaká stará pani (vtedy sa mi taká zdala, sopliakovi) mi poradila obyčajný čaj z repíku – nech si to v ňom umývam.
Voala – za pár dní sa rana začala pekne hojiť.

Neverím bezvýhradne liekom, ale ani bezvýhradne bylinkám, najmä tým v tzv. liečivých extraktoch a podobne.

Občas si varím nejaké bylinkové čaje, ale to skôr pre dobrý pocit, chorá nie som, takže neberiem ani lieky a nemusím ani bylinky.

Myslím, že na bežné neduhy, ako je nádcha (rýma), hojenie sa rán, lámka (dna), kašeľ a pod. sú bylinky dobré, je to overené storočiami.

Pri vážnejšom ochorení (napr. cukrovka, cievne choroby, rakovina, AIDS a pod.) by som rozhodne veril lekárom.
I keď nevylučujem, že i bylinky by mohli keď nie vyliečiť, tak aspoň pomôcť, podporiť organizmus v boji s chorobou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Určitě ano. Základem většiny léků jsou právě výtažky z bylin a dříve se léčilo pouze bylinami. Bylinkářky (bylinkáři) byly lidé, kteří díky své schopnosti léčit měli ve společnosti výsadní postavení. Pravda, někdy z nich pro jejich schopnosti udělali čaroděje a upálili je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hakunamatata

A existují nějaké podložené důkazy, že léky mají pozitivní vliv na zdraví? Jen to, že to několik lidí zkusilo a napsalo o tom. Stejně tak s bylinkami, ale jelikož nikdo nemá milionové zisky z jejich prodeje, tak to nikdo nenapsal souhrnně na papír.

Zkušenost je jak známo nepřenositelná. Zkuste jednu a uvidíte 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
postcd

Dokázat se to dá pokud máš zájem a peníze. Můžeš pozorovat tkáně a jinak vědecky zkoumat orgány, zvíře, nebo celý lidský organismus zda například daná bilina, zeleninová dieta měla nějakou změnu na tkáně, orgány, organismus. Taková studie jsou však prý velmi drahé a v případě bylin (které se oproti klasickým lékům dají hůře zpeněžit) možná ani není velký zájem je dělat. Možná.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek