Lze navštěvovat psychiatra, pokud osoba nechce brát žádné doporučené, či předepsané prášky/antide­presiva a sdělí mu to?

Doplnuji, ze danna osoba se chce vice seznamit se zdravotni tematikou a prodiskutovat urcite temata s nekym nestrannym mimo doktoru. Navstevy u psychlogu jsou pro nej nedostatecne, vzhledem k faktu, ze se z nich nedozvi nic vice konkretniho ke zdravotnim problemum vzhledem k neznalostem psychologa. Stalo, se ze vymenil jiz dva psychology. Jedna se o osobu, kterou znam. Od psychiatru ho odrazuje predstava, ze bude muset rizene prasky, ci antidepresiva, ktere jeho stav moc nevyresi. Depresemi pry netrpi, ale ma celou radu ruznych zdravotnich problemu a par jiz v chronicke forme. Chce to s nekym probrat, ale s rodinou to nelze, jelikoz ho nechapu a jen se s nim hadaji, protoze nevidi veci do souvislosti. Oni se mu sice snazi poradit, ale velmi sverazne a obecne a pro nej to proste nefunguje. Oni do tech problemu moc nevidi. U doktoru stravil spoustu casu a obehal jich hodne. Stale bojuje jiz nekolik let. Drzim mu palce. Znam ho celkem dobre, protoze se obcas zastavi na navstevu na pokec a sveruje se. Timto bych mu mohl pomoct, kdybych ho ujistil ze u psychiatra si nemusi nechat nic nutit brat a pritom s nim muze jen debatovat. Je to tak? Doufam, ze ano.
Pokud by vas napadly nejake alternativy tak klidne navrhnete. Musim ovsem uvest, ze ma velmi maly penezni prijem mesicne diky zdravotnim problemum a tak platit lecitele, neni v jeho silach. Predem dekuji za vase odpovedi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já to mu také moc nerozumím, ale myslím si, že si tam tu osobu nechají na lůžkovém:-))) Ambulantně to nepůjde.:-)) Léky brát nemusí, oni mu dají el. šoky:-)))

Další odpovědi
anonym

Moc tomu nerozumím, on chce vědět něco dalšího o svém zdravotním stavu? Chce nějak vysvětlit svůj zdravotní stav? To mu ale psychiatr nevysvětlí, když to není něco z psychiatrie, řekne mu, že to není jeho obor. Lékaři velmi rádi posílají své pacienty, se kterými si nevědí rady k psychiatrovi. Je to taky jeden z oborů, jehož vyjádření k pacienti si další lékaři s oblibou čtou, je to taky jediný záznam, který nikdo nevymaže, je zajímavé, že můžete mít třeba deset doporučení třeba od ortopeda k dalšímu vyšetření a nikdo s tím nic nedělá a pak je jeden malinkatý záznam od psychiatra a s člověem se začne jednat jinak, myslím, samozřejmě hůř, takže já návštěvu psychiatra nedoporučuju a rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že je to lékař, jako každý jiný, jen z tvého přítele udělají pošuka a pak už ho budou zanedbávat úplně, hlavně, ať si nezvyká na prášky, je to to největší svinstvo, mě je taky chtěli po jejich zpackaných operacích vnucovat, spláchla jsem je a je mi stejně, jako s práškama, prášky udělaj z člověka trosku, zvlášť ty, co mají potlačit bolest.

Drap

Zaveď ho tam. Psychiatr si s vámi popovídá a pozve vás zřejmě na další schůzku oba dva.

Damiana

Ukázkový příklad hypochondra s histriónskou poruchou! Vzhůru na psychiatrii. 🙂