Weroniq

lze naučit organismus, aby si „vystačil“ s kratší dobou spánku?

někdy mám pocit, že i kdybych spala kdovíjak dlouho, tak by to nebylo dost a ráno se budím ospalá.. ve všední dny spím tak osm hodin denně, ale závidím lidem, co jim stačí šest a méně a jsou čilí a stihnou za den víc věcí.. lze se naučit na kratší spánek, aby to tělu stačilo? jak?
Doplňuji:
mě inspiroval rozhovor s nějakým významným chirurgem a říkal, že mu stačí spát snad jen pět hodin denně a je za to rád, že stihne mnohem víc práce každý den :)

Nejlepší odpověď
led

Telo si samé povie, koľko potrebuje spať. Je lepšie spať kratšie a tvrdo, než dlho a plytko. Pred spánkom sa treba uvolniť od „nekalých“ myšlienok, vyčistiť myseľ. Dá sa to aj naučiť. Prve treba vyradiť budík a naučiť sa nastaviť „biohodiny“.

Další odpovědi
Drap

Někteří lidé mají potřebu spánku větší, někteří menší. Ale odnaučovat se spát je dost velká pitomost.

hanny 2

S tím asi nehneš.Každý prospí 1/3 svého života – víceméně.Tak jsme nastaveni.Můžeš si zkoušet odvykat jak je libo,ale tělo i mozek si nekompromisně vynutí své.Alespoň poznáš,čemu se říká spánkový deficit.
http://www.ros­tworld.cz/porad­na-zdravi/jak-naucit-mene-spat-t976.html
Doplňuji:
Víš jak se to říká?
„Ranní ptáče dál doskáče!Ale dřív zdechne!!!“
Tak ať tě aspoň toto trochu uklidní.

venkovan

Nezáviď těm lidem co málo spí. není o co stát. Až jednou přijde čas, tak kratší doba spánku přijde. třeba až budou děti, tak noční poskakování okolo nich a potom denní povinnosti uberou hodně spánku.