Avatar uživatele
tony2412

Lze nastavit automatické vypnutí NTB při poklesu napětí baterie na určitou mez?

Jde mi o to když zavřu víko NTB a baterie bude mít např 25% a i při zavřeném víku napětí pomalu klesá a mohlo by dojít na pokles 0% což pro baterii není dobré i možná likvidační. Hledal jsem a nenašel…/// Nejde mi o vypnutí jako takové, na to existují různé aplikace, ale jde mi pouze o vypnutí pokud klesne nabití baterie dejme tomu na 10% aby se NTB sám automaticky vypnul…

Zajímavá 0 před 1247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Špatně to chápeš. Když je baterie na nule 0, není „prázdná“ ale je právě na tom nejnižším možném napětí. Totéž platí i o mobilech. Něco jiného je, když se jí ani po tomto stavu dlouho nevšimneš a ponecháš ji samovybíjení na pospas!! Nicméně nejedná se o dny, ale spíše o měsíce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Zvyčajne je počítač nastavený,
ak klesne napätie batérie na 5–10% pc sa automaticky vypne.
Pri starších Windows bolo možné tieto hodnoty priamo nastaviť. Ale MsWindows10 ich má schované. Pozrite si spôsoby nastavení https://zive.ak­tuality.sk/cla­nok/131844/vo-windows-10-skryli-niektore-plany-napajania-trik-ako-ich-pouzivat-dalej/

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Otázku umím přečí t. Neptáte se na vypnutí jako takové, jak chybně odpověděl Hufnágl.

Nedávno jsem totiž řešila podobný problém, dostala jsem radu od jednoho známého. Vyhledala jsem ji.

Zde je:

„A vy nemáte v "pokročilém nastavení napájení“ možnost změnit „akci při nízkém stavu baterie“ na možnost „hibernovat“? V takovém případě se systém suspenduje na disk."

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Hledal, ale špatně.

Zdroj: https://pcwor­ld.cz/software/tip-jak-nastavit-aby-se-pc-vypnulo-v-urcitou-dobu-11120

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Při zavřeným víku může ale také nemusí být PC uspané. A lze to všechno běžně nastavit. Alespoň u naprosté většiny notebooků z posledních cca 20 let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Můj NB Lenovo to tak dělá sám od sebe, nikdy jsem nepátral po tom jak do přenastavit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
annas

Ad Hufnágl,

nechápu, že tak neomylný jedinec nepochopil otázku.

I když jsem laik, brýle nepotřebuji, tazateli nejde o vypnutí jako takové, tedy v
konkrétním čase, ale při nízkém stavu baterie.

před 1246 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek