Dodopolasek

Lze napojovat pozední věnec na několikrát?

Vzhledem k okolnostem je třeba dodělat věnec pod již stojící střechou sttarého domu a vzhledem ke stíženým podmínkám se to na jedenkrtát nepovede. Otázkou je jestli tedy vymýšlet nějak brigádu den-noc-den a neb jestli prostě děělat věnec po částech a vždy zakončit trčící armaturou a napojit se. Je to vůbec technologicky možné? A za jakých okolností?

Nejlepší odpověď
lahvij

Dělali jsme věnec, před tím než přijeli tesaři s krovy. Udělali jsme dvě zdi za pomoci schwigu- středa. V pátek jeden štít a v pondělí druhý. Napojovalo se to celkem bez problemů, ale lepší je, když beton není ještě úplně tvrdý (pondělí- 1zeď, úterý- drhá zeď…) Práce nonstop není nutná, ale je potřeba mít dodělanou vždy jednu stranu. S trochou šikovnosti a opatrnosti to půjde.

Další odpovědi
honza19hk

lze jen si musíte nechat čumět roxory k další etapě.,doporučuji je potom svařit..Vhodné je nechat beton na konci první etapy dost hrubý ,např tam dát menší kameny aby se beton lépe spojil,vždycky se spojí lépe hrubý beton než uhlazený.

jen se tak zeptám vy tu střechu zvedáte? nevím jsetli jem dobře pochopil důvod,ale připadá mě že chcete pozednice položit na nový věnec??