huxa

Lze naleznou v nějakých aktuálních novinách články, které by neodpovídaly, nýbrž kladly čtenářům otázky k zamyšlení?

Které by kritizovali a kladly „nepatřičné“ otázky, které jsou tabuizovány, jak například pochybování o chrabrosti Karla IV., Husitů, špatnosti islámu? Kdysi vycházely články takovéhoto formátu v Lidových novinách, nemýlím-li se, lze v některých takovéto články naleznout i dnes?

Nejlepší odpověď
gecco

V podstatě nad každým „novinovým článkem“ se rozumný*) čtenář zamýšlí

  • kdo to napsal
  • proč to napsal
  • proč to napsal takhle

A teprve na základě odpovědí na tyto otázky si utvoří názor na danou problematiku…
___
*) čtenář, který věří všemu v novinách napsanému, je bl*ec – a toho žádné otázky nezajímají
😉

Další odpovědi
arygnoc

i odpovede – a je jedno, či správne alebo nesprávne – prinášajú otázky, témy k zamysleniu.

ale – poslaním médií nie je vysvetľovať či dokonca klásť otázky, ale FORMOVAŤ názor.
samozrejme, každý, kto pracuje s médiami, sa vám to pokúsi vyvrátiť.
média sú mienkotvorné, formujú názor ulice.

;-Q

Pepa25

Většinou je větší prostor pro podobné články, úvahy či analýzy v časopisech – týdenících či měsíčnících …