annas

Lze najít, zda a co mají společného židle a šťastný život s č. 4?

Samozřejmě, že u života jde o přenesený význam, jakési podobenství, pro okruhy, které jsou důležité pro šťastný život.
Nedávno jsem podobné přirovnání, že život je jako trojnožka, zaslechla v jednom pořadu v TV,. Ale domnívám se, že srovnání se židlí je přesnější se 4 okruhy šťastného života. JJde o okruhy, které platí obecně pro většinu idí, i když každý může mít může mít ijiné , osobní priority.

Co považujete v životě za opěradlo, , které patří k židli?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/%c5%be­idle-j%c3%addeln%c3%ad-%c5%beidle-3d-obr%c3%a1zek-4617903/

Nejlepší odpověď
da ny

Bohatě stačí i ta trojnožka. ´Židle má 4 nohy, další piilíř se v životě hodí, ale 4 není údajně příliš šťastné číslo, naopak. Ze 4. nohy, si tedy uděláme přednost ;D
A. Naplnění, vztahové, sociální (rodina, přátelé). Pro někoho i pomoc a práce pro ostatní. Tedy i láska, k lidem, životu, přírodě (živé i neživé). Vztahy vypořádané, nekomplikované, jasné. Bez zášti, zloby. Bez pocitů křivdy nebo viny
B. Velmi důležitá je pro člověka spokojenost s prací v zaměstnání. „Všechno, co děláš, dělej rád.“ S chutí. Ambice a cíl/e má každý jiné. Mění se.
Proč trpět ve vedoucí funkci banky/firmy, když budu šťastný jako dřevorubec, truhlář, perníkářka, pekař (a naopak).
V práci a spánkem tráví mnozí lidé, největší část svého života.
C. Naplnit i svůj volný čas činností, která nás těší a uspokojuje. Záliby, koníčky, sport, kultura.

Pokud mám sedět na židli s opěradlem, mohlo by jím být zdraví. Zdraví, o které je třeba pečovat a máme z velké části, ve svých rukou. Pokud dosahujeme naplnění/spolo­jenosti ve zmíněných 3 nohách, oné trojnožky. Zdraví bydlí s námi ;D
Čtvrtou nohou, pomyslné židle, by, asi mohl být životní styl a strava. Radost a potěšení z nich.

Další odpovědi
led

Niekto operadlo potrebuje, niekom stačí možnosť sedenia.

Ak dokážete postaviť stoličku na operadlo (bez opretia o inú hmotu), pohodlne si sadnete na jednu z jej nôh a tak si 4× prečítate túto moju odpoveď, budete mať šťastný život. Dokázali ste nemožné (okrem artistov a fakírov).
Minimálne až do vášho pádu na zem.

Operadlo podľa použitia
1 – vaša opora
2 – okno do sveta
3 – prekážka, zábrana pred svetom
4 – stôl
5 – regál
6 – tunel
7 – Jakubov rebrík
prakticky v myslení človeka sa medze nekladú… ten/tá vidí to, ten/tá zase ono.

aliendrone

Někdy mě doslova fascinuje lidská posedlost „štěstím“. Těch návodů jak štěstí získat, hledat, najít, udržet blá blá blááááá…

Je to ale jen o úhlu pohledu, lidé jsou pasivní a díky tomu mají moc času myslet na blbosti. V dobách, kdy MUSELI makat od Slunka do Slunka (aby vůbec přežili) nějaké „deprese“, „melancholie“, „neurózy“ atd. v podstatě neexistovaly. To si mohli dovolit jen ti, pro které den co den nebyl převážně o přežití/jak se nažrat s max. výhledem na to, jak to zajistit i na relativně dohlednou dobu kupředu.

Skutečnost je taková, že i obyčejná sklenice vody může za patřičných okolností způsobit větší pocit štěstí, než výhra jackpotu v loterii. Jde jen o to si to uvědomovat.

Ono na „štěstí“ v zásadě NIC NENÍ. Jde to na 2 způsoby:

  1. změníme/přizpů­sobíme své okolí k obrazu svému (pokud možno v co nejširším rozsahu)
  2. změníme/přizpů­sobíme sami sebe svému okolí

Metody jak toho prvním či druhým způsobem dosáhnout jsou natolik pestré a četné, že nemá smysl se jimi v takto krátké odpovědi zaobírat. Stačí konstatovat, ŽE TO JDE, ale MUSÍ SE CHTÍT (jednak) a především nezůstat u toho chtění, ale pro to i něco UDĚLAT (druhak).

Takže pokud Vám vyhovují nějaké „4 okruhy“, PROČ NE? Podstatné je, aby to FUNGOVALO. ;) :D :D

Drap

Trojnožka a šřastný živt? Tři body dělají pevný základ. Pevný základ může signalizovat i šťastný život, který je budován na pevných základech. Pokud mám pevnou a rovnou podlahu, mohu tojnožku vyměnit i za židli s opšěrdlem. Pořád budu se dět pevně. V životě bych za to opěradlo viděl spolehlivého partnera, trý stoji vždy u mne , je nablízku a mohu se o něho opřít. Tři nebioo čtyři body se mohou i čáístečně u různých lidí lišit. Kdo má židli, ten bydlí se neříká jen tak nadarmo. Pro někoho je důležitější kariéta, pro ného materiální bohatsví. Obojí však lze vybudovat na solidním a pevném základě.

Rokio

Počet nohou u židle.

_Bůh_

nevím já si lehám s noťasem do postele

Rokio

Židle má 4 nohy a šťastný život se skladá z rodiny, manželky/manžela, práce a vzdělání.

da ny

Chyba, lidé jsou šťastní i bez manžela/manželky, ty „nohy“, mohou být jinak.
Sociální a vztahové naplnění může probíhat jinak (původní rodina, přátelé, sociální začlenění, pomoc druhým). Šťastná je i jeptiška (bez manžela) a bezdětní či nezadaní lidé). I láska má mnoho podob.