Avatar uživatele
annas

Lze najít, zda a co mají společného židle a šťastný život s č. 4?

Samozřejmě, že u života jde o přenesený význam, jakési podobenství, pro okruhy, které jsou důležité pro šťastný život.
Nedávno jsem podobné přirovnání, že život je jako trojnožka, zaslechla v jednom pořadu v TV,. Ale domnívám se, že srovnání se židlí je přesnější se 4 okruhy šťastného života. JJde o okruhy, které platí obecně pro většinu idí, i když každý může mít může mít ijiné , osobní priority.

Co považujete v životě za opěradlo, , které patří k židli?

Obrázek
https://pixabay.com/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, da ny, dust8, aliendrone před 248 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Odpoveď byla označena jako užitečná

Bohatě stačí i ta trojnožka. ´Židle má 4 nohy, další piilíř se v životě hodí, ale 4 není údajně příliš šťastné číslo, naopak. Ze 4. nohy, si tedy uděláme přednost ;D
A. Naplnění, vztahové, sociální (rodina, přátelé). Pro někoho i pomoc a práce pro ostatní. Tedy i láska, k lidem, životu, přírodě (živé i neživé). Vztahy vypořádané, nekomplikované, jasné. Bez zášti, zloby. Bez pocitů křivdy nebo viny
B. Velmi důležitá je pro člověka spokojenost s prací v zaměstnání. „Všechno, co děláš, dělej rád.“ S chutí. Ambice a cíl/e má každý jiné. Mění se.
Proč trpět ve vedoucí funkci banky/firmy, když budu šťastný jako dřevorubec, truhlář, perníkářka, pekař (a naopak).
V práci a spánkem tráví mnozí lidé, největší část svého života.
C. Naplnit i svůj volný čas činností, která nás těší a uspokojuje. Záliby, koníčky, sport, kultura.

Pokud mám sedět na židli s opěradlem, mohlo by jím být zdraví. Zdraví, o které je třeba pečovat a máme z velké části, ve svých rukou. Pokud dosahujeme naplnění/spolojenosti ve zmíněných 3 nohách, oné trojnožky. Zdraví bydlí s námi ;D
Čtvrtou nohou, pomyslné židle, by, asi mohl být životní styl a strava. Radost a potěšení z nich.

Upravil/a: da ny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Niekto operadlo potrebuje, niekom stačí možnosť sedenia.

Ak dokážete postaviť stoličku na operadlo (bez opretia o inú hmotu), pohodlne si sadnete na jednu z jej nôh a tak si 4x prečítate túto moju odpoveď, budete mať šťastný život. Dokázali ste nemožné (okrem artistov a fakírov).
Minimálne až do vášho pádu na zem.

Operadlo podľa použitia
1 - vaša opora
2 - okno do sveta
3 - prekážka, zábrana pred svetom
4 - stôl
5 - regál
6 - tunel
7 - Jakubov rebrík
prakticky v myslení človeka sa medze nekladú... ten/tá vidí to, ten/tá zase ono.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Někdy mě doslova fascinuje lidská posedlost "štěstím". Těch návodů jak štěstí získat, hledat, najít, udržet blá blá blááááá...

Je to ale jen o úhlu pohledu, lidé jsou pasivní a díky tomu mají moc času myslet na blbosti. V dobách, kdy MUSELI makat od Slunka do Slunka (aby vůbec přežili) nějaké "deprese", "melancholie", "neurózy" atd. v podstatě neexistovaly. To si mohli dovolit jen ti, pro které den co den nebyl převážně o přežití/jak se nažrat s max. výhledem na to, jak to zajistit i na relativně dohlednou dobu kupředu.

Skutečnost je taková, že i obyčejná sklenice vody může za patřičných okolností způsobit větší pocit štěstí, než výhra jackpotu v loterii. Jde jen o to si to uvědomovat.

Ono na "štěstí" v zásadě NIC NENÍ. Jde to na 2 způsoby:
1) změníme/přizpůsobíme své okolí k obrazu svému (pokud možno v co nejširším rozsahu)
2) změníme/přizpůsobíme sami sebe svému okolí

Metody jak toho prvním či druhým způsobem dosáhnout jsou natolik pestré a četné, že nemá smysl se jimi v takto krátké odpovědi zaobírat. Stačí konstatovat, ŽE TO JDE, ale MUSÍ SE CHTÍT (jednak) a především nezůstat u toho chtění, ale pro to i něco UDĚLAT (druhak).

Takže pokud Vám vyhovují nějaké "4 okruhy", PROČ NE? Podstatné je, aby to FUNGOVALO. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Trojnožka a šřastný živt? Tři body dělají pevný základ. Pevný základ může signalizovat i šťastný život, který je budován na pevných základech. Pokud mám pevnou a rovnou podlahu, mohu tojnožku vyměnit i za židli s opšěrdlem. Pořád budu se dět pevně. V životě bych za to opěradlo viděl spolehlivého partnera, trý stoji vždy u mne , je nablízku a mohu se o něho opřít. Tři nebioo čtyři body se mohou i čáístečně u různých lidí lišit. Kdo má židli, ten bydlí se neříká jen tak nadarmo. Pro někoho je důležitější kariéta, pro ného materiální bohatsví. Obojí však lze vybudovat na solidním a pevném základě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Počet nohou u židle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

nevím já si lehám s noťasem do postele

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Židle má 4 nohy a šťastný život se skladá z rodiny, manželky/manžela, práce a vzdělání.

Avatar uživatele
da ny

Chyba, lidé jsou šťastní i bez manžela/manželky, ty "nohy", mohou být jinak.
Sociální a vztahové naplnění může probíhat jinak (původní rodina, přátelé, sociální začlenění, pomoc druhým). Šťastná je i jeptiška (bez manžela) a bezdětní či nezadaní lidé). I láska má mnoho podob.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava