Ewíík

Lze v tequila sunrise nahradit bílou tequilu zlatou?

Bude to mít nějaký vliv na chuť? Je to pouze pro osobní využití, nebudu se s tím nikde prezentovat, ale zajímá mě to, jelikož se bojím, že to nebude moc chutné.

Nejlepší odpověď
gecco

Naopak – zlatá tequila je (měla by být) kvalitnější, jemnější…
Myslím, že to klidně zaměnit můžeš.

Další odpovědi
anonym

Zkuste zajíst absint posoleným pomerančem.

mojitek

Tequila Sunrise je se stříbrnou tequilou. Pakliže ji zaměníte za zlatou,tak výsledná chuť bude trochu odlišná,ale pro osobní použití to nebude problém.PS: Správná T.S musí být s čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávou a střikem grenadiny-nikoliv s chemicky upraveným kupovaným juicem. Ta chuť je totiž pak úplně rozdílná

Majkíííí

Kupříkladu Mezinárodní barmanská asociace ve svém receptu zmiňuje, že má Tequila Sunrise obsahovat tequila, ale neříká už jakou. A i kdyby není nejsou to žádná závazná pravidla a záleží, co vám chutná. Vliv na chuť tam jistě nějaký bude. Zlatá tequila by měla být jemnější a chuťově zajímavější, ale u toho, co koupíte mnohdy u nás, jen karamelem dobarvené, to je často jedno.

Zdroj: https://www.al­koholium.cz/jak-se-vyrabi-prava-mexicka-tequila-a-jak-se-vlastne-spravne-pije/

mojitek

ona původní verze T.S z roku 1930–1940 je úplně odlišná od dnešní verze- jak jí známe-ta byla upravena v r. 1970 . Podle mýho je celkem jedno jestli ze stříbrný nebo zlatý tequily,protože ty běžný jsou z větší části jen imitace pravý tequily.Důležitý je nedělat to z krabicovýho ,ale z čerstvě vymačkaný pomerančový šťávy.

mojitek

tak koukám,Ewiiku,že si ti do krámu hodila jen jedna odpověď,kterou sis vlastně přála aby se tu vyskytla. Nějak mi uniká ale logika