analyzedMOM

Lze na vyžádání na poště zjistit, jestli příjemce převzal obyčejné psaní?

Když je posláno Poste Restante (na poštu). Vím, že se nepotvrzuje převzetí a odesílatel nedostane žádnou zprávu. Ale jde na vyžádání na poště doložit, že psaní bylo převzaté? Vede si pošta záznamy o obyčejných psaních?

Odpovědi
Roman71

V tomhle případě není ani možné zjistit, zda bylo obyčejné psaní doručeno na správné místo. Nejlepší by bylo poslat psaní s „doručenkou“. Tak bude možné spolehlivě zjistit, že psaní bylo adresátovi doručeno.

Dochy

Ne. 1. Obyč dopisy nejsou evidovány, 2. neznámý odesílatel a pošta nemá právo jen tak někoho informovat o tom jaké zásilky její zákazníci dostali.

ivzez

Ne, nevede.
A pošta Vám o ssvých zákaznících nesmí nic říct.