tuCZek

Lze na telefonu měnit Operační Systém?

Pokud by mi nevyhovoval,protože asi nikdo nezapůjčí telefon na týden :)

Nejlepší odpověď
tom004

Nemyslím,že by to bylo možné.

Další odpovědi
anonym

vybírejte operační systém dobře … když půjdete to takového, který se nejrychleji rozvíjí, tak tím méně uděláte špatnou volbu, poslední dva roky je takto na špici systém Android. Daří se mu skvěle a nové verze vychází jak na běžícím páse. V poslední době třeba 3.0 s kodovym oznacenim honeycomb, video ukazka zde: http://www.you­tube.com/watch?v=srWt7hS­wmlQ , existuje ve verzi pro tablety i telefony

Je snadné aktualizovat na novější verzi téhož systému, ale nepočítejte s tím že by v telefonu bylo možné systém vyměnit za jiný. Takový telefon či tablet to je souznění hardwaru a softwaru, velmi vysoká míra provázanosti a optimalizací. Nechci tvrdit že to nejde (například některým majitelům staré HD2ky se podařílo místo wm nainstalovat právě zmíněný Android) , ale není to nic jednoduchécho a vůbec není obvyklé aby to v servisech dělali, nebo vůbec uměli. Po výměně systému za jiný se pak často musíte obvykle smířit s celou řadou funkčních a optimalizačních nedostatků.

Jsemtady

U operátora pokud si to objednáš přes telefon máš 14dnů (ne osobně na prodejně) na vrácení tj. nejpozdeji 14tý den od objednání bys to musel na poště odeslat zpět .. a systém se dá předělat jen v některých případech – např. podobný hardware – ale je to složité a obsahuje to spoustu laborování na webu kde co a jak. Třebas do HTC HD2 nacpali místo WM Androida … ale to semusí umět 🙂 Jinak to chce vybrat tel s kapacitnim dotykovým displayem protože se líp ovládá. A pak je dobré vědět co do toho tel dostaneš za appz. Protože jinak by byl celej systém naprd. Např. IPhone má nejvíc aplikací. Android má největší procento free aplikací a snadno se mění jeho vzhled atp. Symbian jich má méně ale Nokia tam dává zadarmo navigaci, WM3 jsou teprve nastartu, ale budou mít taky navigaci od Nokia a Live službu ale až za pár let. Jinak ovládání je skoro stejné všude jde jen o ty appz.

DDarent

Dá se to udělat aktualizací na vyšší verzi…je to ten samí operační systém ale má například mnohem více aplikací, vlastností a různých doplňků