dust8

Lze na tablet nainstalovat jiný operační systém? Jak na to?

Odpovědi
Dochy

To záleží. U některých to půjde, u jiných ne. Hledej na webu konkrétně pro daný typ. Standardní operace to rozhodně není.

dubraro

Těžko… V první řadě jej musíš tzv. rootovat, tedy získat oprávnění administrátora. U zařízení Apple se této operaci říká jailbreak. To rozhodně není operace podporovaná výrobcem a snadno může mít za následek tzv. bricknutí, tedy definitivní a nevratné zneprovoznění tabletu. Postup pro rootnutí a následnou instalaci jiného nebo upraveného OS je pro každé zařízení jiný, je třeba jej vyhledat na internetu a přesně dodržet. Provedení této operace na zařízení v záruce zpravidla znamená ztrátu záruky.