ElonMusk

Lze na stránkách katastru zjistit všechny parcely náležící jedné osobě?

Mohu na stránkách katastru zjistit všechny parcely které náleží jedné osobě, nebo musím otrocky zkoumat vlastníka každé jednotlivé parcely? Ať už jde o stavební nebo pozemkové plochy.

Odpovědi
Mc Merkurion

… ano i ne, zjistíš všechny parcely uvedené na listu vlastnictví, no, jenže ten nemusí být jen jeden …

cukrar

V „okrese“ katastru to zjistíte na LV listu. Jen nenajdete v katastru Jaroměř, pozemek z Plzně. To není na jednom listu vlastníka.

elkon

Všechny registrované v katastru.

Dochy

Myslím, že ne. Že tohle lze z katastru vytáhnout je osobní návštěvou a že k tomu člověk musí mít nějaký prokazatelný důvod. Nebo postupně proklikat všechny parcely a zkontrolovat zda tam dotyčná osoba je 😉

autacek

Ano, zjistíš to mimo KÚ i na jakémkoli Czechpointu.

Pepa25

Jsou z principu dva způsoby, jak zjistit vlastnictví nemovitosti v ČR v současné době pro konkrétní osobu:

  1. placený přístup – po přihlášení do dálkového přístupu do katastru nemovitostí po placené uživatele je možné vybrat službu „Přehled vlastnictví“ – je nutné znát RČ nebo datum narození FO. Vyhledává se po krajích. Za 50 Kč vyhledávání vyjede seznam listů vlastnictví (LV). Druhá možnost je „evidence práv pro osobu“ – tam vyjednou i oprávnění z vecných břemen, je to pro celou ČR, ale musíte znát RČ.
  2. využití bezplatného nahlížení: pokud znám konkrétní nemovitost, kterou dotyčný vlastní, je možné přes nahlížení zjistit číslo LV, resp. jej rozkliknout a je vidět seznam nemovitostí na tomto LV. Vždy platí, že LV je pro jednoho vlastníka. Tento způsob ale může být neúplný, protože člověk může v jednom katatrálním území další nemovitosti spoluvlastnit s někým jiným – ty jsou na jiném LV. Někdy se také stává, že manželé mají třeba dům a zahradu v jiném režimu vlstnictví (jvlastní jen jeden x vlastní podílově x vlastní v SJM).

První způsob je úplný, ale placený, druhý je pracnější a s možností chyb (neúplností).