VeRe1983

Lze na poště požadovat náhradu poničeného obalu zboží?

Objednal jsem si z Aukra počítačovou skříň. Pošťák ale na boku balení udělal nevzhlednou díru, aby měl jak balík nést (taková vymoženost jako rudl asi na poštu nedorazila). Lze poničení obalu zásilky ze strany pošty nějak reklamovat, byla-li zaplacená a lze požadovat náhradu? Pokud si kupuji zboží, kupuji si i jeho obal a rozhodně mě zaráží neúcta k soukromému majetku, kdy absolutně nemají jakékoliv právo poničit mnou vlastněné zboží, i když jde jen o obal. Protože jsem mínil sestavit PC a v téže krabici jej poslat zpět kupujícímu. A takto poničený obal rozhodně není dvakrát nic hezkého.

Edit: Pokud jsem zásilku uhradil tak jsem nevěděl, že existuje přijetí s výhradou, teďka už to vím, děkuji. Počítal jsem s tím, že bych ji mohl pouze nepřijmout a byla vrácena odesilateli a já měl prostě smůlu, protože ten by ji možná poslal opětovně, ale už v poničeném obalu a samozřejmě bych musel zase platit poštovné.

Jinak myslím, že když pošťák jezdí dodávkou, tak nějaký rudl by se mu tam klidně vešel, jenže pro ně je prostě pohodlnější zákazníkovi poničit obal zásilky, že ano. Rozhodně neberu výmluvu, že nemá 8 kg počítačovou skříň jak vzít. Pokud pošta převzala do přeravy zásilku o jisté hmotnosti a určitých rozměrů (oboje nikterak výjimečné), měla by umět ji pak přepravit bezproblémově. Ať si poradí jak chce. Zákazníka to zajímat nemusí.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, lze.

Lze to, ale pouze za jistých podmínek. Podrobnosti ve zdroji.

Zdroj: http://www.kon­zument.cz/kde-najit-pomoc/postovni-sluzby/uplatneni-reklamace.php

Další odpovědi
anonym

Ano, lze.

v první řadě jste neměl zásilku přijmout, mohlo by být klidně poškozeno i uvnitř. pokud však byla zaplacena předem, tak přijmout s výhradou (napsat do kolonky při podpisu převzetí) a pak řešit reklamací na poště.
jinak pošťák rozhodně nebude vozit rudl, kam by ho dal. to by mohl vozit i paleťák, VZV s příslušným přídavným zařízením atd.

Drap

Ano, lze.

Pokud jsi udělal při převzetí zápis o poškození zásilky, můžeš škodu požadovat. Pokud jsi o tom nevěděl, tak to nic neznamená, máš zkrátka smůlu.
Požadovat náhradu můžeš kdykoli, nelze však počítat s tím, že by v případě ,že nemáš řádný doklad , někdo tvým požadavkům vyhověl.