Pavluška

Lze na obrázku (.jpg) rozeznat font textu?

Doplňuji:
Zajímalo by mě, zda existuje nějaký program, který to umí

Nejlepší odpověď
mosoj

Úplně jsem nepochopil jak to myslíte.
Pokud myslíte rozlišení fotky. Tak záleží na velikosti fotky nebo na výřezu. Podle toho lze rozeznat detaily.

Aha ! Takže převést jpg na text. To umí OCR programy. Pokud máte přístup ke skeneru a ten umí OCR je to bez problému.
Jinak je to problém .
Zde : http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=2&oq=OCR+pro­gram&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4SUNA_csCZ388CZ­388&q=ocr+pro­gram+cz

Chtělo by to přesnější vyjadřování.

Další odpovědi
Losos

Samozřejmě .. pokud se všechny existující FONTY nazpaměť naučíte, potom pro Vás jistě bude hračka ten daný font z obrázku poznat :)

V opačném případě to poznat asi nepůjde .. ;)

anonym

  1. Najděte si prográmek MyMorph, (pracuje přes internet takže nezabírá moc místa) a pak se zobrazuje v kontexním menu nad jpg nebo pdf. Uložený text je s příponou txt. Složka s textem se otevírá z prostředí programu.

2)Nebo to umí MS office.

anonym

služba kterou hledáte se jmenuje příhodně

WhatTheFont! … „co je to za písmo ?“

http://new.my­fonts.com/What­TheFont/

pokud jí dáte obrázek s textem o dostatečné velikosti dokáže rozpoznat co je to za písmo, jak se dané písmo jmenuje.