FlAsh_7

Lze na analogový fotoaparát dát objektiv pro digitální foťák se stejným bajonetem?

Např. dnešní objektiv Nikon pro FF snímač nasadit na analogový foťák. Jde to? Co se pak stane?

Odpovědi
Edison

Nasadit to jde. Problém nastává, pokud ten digitální objektiv nemá mauální ovládání. Takže jde o to, co je to za objektiv a na jaký fotoaparát to chceš nasadit. Měl bys začít hodně STUDOVAT a paběrkovat takovéto informace. Nebo pokud máš více takovýchto dotazů se zapojit do specializovaných fór. Na FB jsou jich mraky a mraky a může Ti tam poradit výrazně větší množství lidí se specialicovanými znalostmi i zkušenostmi.

Koukám, že Ty máš vůbec problém hledat správné informace na správných místech a se studiem vůbec.

hapiky

Myslím, že je ve hře ještě ohnisková vzdálenost objektivu, čili zaostření. Rámeček u analogického fotoaparátu nemusí být stejně vzdálený od závitu na uchycení objektivu.

Klaproth

Nasadit to jde. Jak pořešíš ovládání clony u objektivů řady G?

Edison

Hapiky, pokud budem uvažovat FF zrcadlovky, tak ty rozdíly jsou minimální, tím spíš u aparátů jedné značky.

Klaproth

Žádné rozdíly nejsou. Bajonet F je standardizován už skoro 60 let. Sečná vzdálenost je furt stejná.

Edison

Dyk to píšu! Ale nepíšu o bajonetu F, ale o FF zrcadlovkách obecně. Ale jen pro upřesnění: Desetinové rozdíly se objevit mohou. Ty ovčem kompenzují dostatečné konstrukční rezervy.